Tradiční předvánoční akce s názvem Zámecké adventní kouzlení proběhla v neděli 8. prosince na vsetínském zámku.

Nasát atmosféru blížících se Vánoc a připomenout si tradice našich předků dorazilo bezmála šest set malých i velkých návštěvníků z širokého okolí. Muzeum regionu Valašsko pro ně připravilo nabitý program plný lidových zvyků, adventního tvoření a tradičních vánočních dobrot. V Mramorovém sále si mohli nakoupit na jarmarku rukodělných výrobků nebo si jen tak sednout a zaposlouchat se do lidových písniček cimbálovky Krkostěna. Na dalších místech zámku probíhalo zdobení perníčků a baněk nebo věštění budoucnosti z olova. Velký zájem byl také o dvě výstavy s tématikou adventu - Skleněné Vánoce a Perníčky. Muzeum rovněž představilo nově rozšířenou expozici Templářský sklípek, ve které přibyly další zajímavé atrakce pro děti. Na ty čekaly také oblíbené tvořivé dílničky, pátračka po zámku o volné vstupy do centra Džungle či pohádka Divadélka Leonka. Celé kouzlení se neslo v příjemné rodinné atmosféře okořeněné příchutí blížících se Vánoc i vůní nejrůznějších jarmarečních dobrot. „Děkujeme všem, kteří za námi přišli, a budeme se těšit na setkání při některé z dalších akcí Muzea regionu Valašsko. Zároveň vám přejeme šťastné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku,“ vzkázala za celý pořadatelský tým hlavní organizátorka akce Milada Fohlerová.