Vsetínský zámek není jen kulturní památkou bez obsahu, ale moderní instituce zprostředkující poznání napříč obory i zábavu pro celou rodinu. Přijďte se přesvědčit sami.

Původně renesanční zámek z počátku 17. století dostal dnešní klasicistní podobu v letech 1833-1834 za posledního šlechtického majitele Josefa z Wachtlerů. Kulturní památka patří díky své poloze nad centrem města k dominantám Vsetína, který odtud máte jako na dlani z krásné vyhlídky ve věži. Zámek spravuje organizace Muzeum regionu Valašsko. Během roku zde probíhají výstavy zaměřené na historii, výtvarné umění, etnografii, přírodovědu i další obory. Najdete zde také moderní stálou expozici „Živá paměť regionu“ umístěnou v devíti výstavních sálech, která popularizační formou (i pomocí moderních technologií) zprostředkovává návštěvníkům poznání historie, tradic a dalších specifik Valašska.