S druhým dílem on-line projektu ŽAKO přichází Muzeum regionu Valašsko a Střední škola Kostka. Téma tentokrát zní Na skok do pravěku, zájemci se mohou hlásit do 30. dubna.

Muzeum a Kostka škola společně pořádají každý rok několik žákovských konferencí zaměřených na různé obory lidského vědění. Ta s názvem ŽAKO se věnuje historii a společenským vědám. Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením letos probíhá on-line.

První konference s názvem Co nového pobělohorského byla inspirována loňským výročím 400 let od bitvy na Bílé Hoře, která významně zasáhla i do dějin Valašska. Druhý díl vás vezme ještě daleko více do minulosti, a to dokonce až do pravěku. Účastníci si nejprve projdou přiložený kvíz s on-line odkazy na výstavy, expozice či popularizační hry a články Muzea regionu Valašsko. Následně vyplní zadané úkoly a pošlou nám je. Všechny konkrétní pokyny najdou přímo v kvízu. Ten si navíc mohou nejprve zkusit anonymně a až poté i s přihlášením. Chceme, aby se cítili v pohodě, užili si zábavu a při tom se dozvěděli něco zajímavého.

Zájemci z řad žáků základních a středních škol se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu jaroslavasevcikova@seznam.cz, a to až do 30. dubna. Konference probíhá průběžně. Účastníci po jejím absolvování obdrží certifikát a ti nejlepší také ocenění. Na závěr proběhne dobrovolné on-line setkání v prostředí MS TEAMS, které děti dobře znají ze současné distanční výuky. Zde budou moci diskutovat na dané téma a dojde i na vyhlášení výsledků.

Ještě v tomto „školním roce“ organizátoři chystají i přírodovědnou konferenci ŽABAKO. Proběhne nejspíš v květnu. Kdo ví, třeba už se budeme moci setkat i osobně.

Odkaz na průvodce aktuální konferencí-kvíz Na skok do pravěku najdete ZDE