Loňská rekonstrukce Kostela sv. Trojice ve Valašském Meziříčí (více ZDE), který spadá pod správu Muzea regionu Valašsko, byla letos nominována do soutěže Stavba roku Zlínského kraje (více ZDE). Slavnostní vyhlášení proběhne 15. září na zámku v Holešově.

Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví spolu s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Hlavním cílem je zviditelnění kvalitních stavebních projektů ve Zlínském kraji a jejich prezentace laické i odborné veřejnosti.

Stavby přihlášené do soutěže posuzuje odborná porota. Mezi hlavní kritéria přitom paří architektonické řešení, kvalita provedených prací, vhodnost použitých materiálů, doba realizace a například i společenské poslání stavby. Vyhlášeno je celkem 7. kategorií, "Odstranění havarijního stavu Kostela sv. Trojice" bylo zařazeno mezi Stavby občanské vybavenosti. Celkově si to o titul Stavba roku 2019 Zlínského kraje rozdá 49 projektů. Udělena bude i cena GRAND PRIX arch. Pavla Nováka, Cena hejtmana Zlínského kraje a Cena Syndikátu novinářů Zlínského kraje.

Komise už si všechny objekty prohlédla a na základě nashromážděných informací nyní probíhá výběr těch nejlepších. Slavnostní vyhlášení proběhne 15. září 2020 na zámku v Holešově.