S obrovským úspěchem se setkal náš prázdninový program pro rodiny s dětmi nazvaný Letní škola kouzel. Na pětici lekcí, které proběhly na vsetínském zámku během července a srpna, dorazilo bezmála 850 dětí a dospělých. 

Letní škola kouzel byla pojata jako menší doprovodná akce k výstavě Valašská strašidla. Účastníci se prostřednictvím různých her, úkolů a tvoření učili poznávat strašidelné bytosti typické pro náš region, používat almanach kouzelných formulí, létat na koštěti, míchat čarovné byliny nebo vyrábět různé čarodějnické pomůcky. Za splněné úkoly a projevené znalosti nakonec získávali Čarodějnické osvědčení. 

První dvě lekce v polovině července navštívilo dohromady 200 účastníků. Na druhou dvojičku, která proběhla na přelomu července a srpna, přišlo dokonce 400 platících návštěvníků a samostatné páté lekce se zúčastnilo 262 kouzelnických učňů a učnic. Dohromady to dělá 837 lidí, což je naprosto skvělé číslo. Děkujeme všem, kteří za námi přišli, a těšíme se u některé z dalších akcí Muzea regionu Valašsko.