Bezmála 250 malých i velkých návštěvníků dorazilo na dvoudenní akci pro rodiny s dětmi nazvanou Prázdninové čarování, která proběhla před nedávnem na zámku Vsetín.

Lektoři Muzea regionu Valašsko si pro děti připravili spoustu zajímavých aktivit, při kterých si prošly prakticky celý zámek a zábavnou formou poznávaly, co všechno se zde děje. Na programu byly například výtvarné dílny, pátračka po zámeckém pokladu či krmením ryb v Akváriu řeky Bečvy. „Přicházely zejména děti s rodiči nebo prarodiči. Společně si užili příjemně strávený čas v muzeu a dozvěděli se i spoustu zajímavostí. Reakce účastníků byly velmi pozitivní a i my jsme si to skvěle užili. Děkujeme všem, kteří za námi přišli a budeme se těšit na shledanou u některé z dalších akcí Muzea regionu Valašsko,“ zhodnotil ve stručnosti kurátor akce Jan Husák. Nejbližší akcí určenou vyložené pro malé návštěvníky budou Badatelské prázdniny, které proběhnou od pondělí 24. do pátku 28. srpna na vsetínském zámku a hvězdárně. „Doporučený věk účastníků je 8 až 13 let, přihlásit se ale mohou mladší nebo starší děti, které si chtějí užít nejrůznější zábavné aktivity, přírodovědné bádání, fyzikální pokusy, pátračku po zámku i hvězdárně a mnoho dalšího,“ přiblížil Husák. Lektoři se vám budou věnovat každý den od 9 do 13 hodin. V případě zájmu ale budete moci zůstat a využít prostor muzea až do zavírací doby. Pozor, z organizačních důvodů je nutné se přihlásit předem na e:mail JaroslavaSevcikova@seznam.cz. Podrobnosti najdete ZDE.