To nejlepší, co přinesl letošní 10. ročník fotografické soutěže Valašsko – můj domov, nabízí stejnojmenná výstava, kterou můžete momentálně vidět na zámku Vsetín. Vernisáž spojená s vyhlášení nejlepších autorů proběhla v pátek 7. srpna. Absolutním vítězem se stal Vladan Mácha s černobílou fotografií Křtiny na Valašsku.

Muzeum regionu Valašsko vyhlašuje soutěž pro amatérské fotografy s názvem Valašsko – můj domov každý druhý rok. Letos se do ní zapojilo 54 autorů, kteří zaslali dohromady 235 snímků. V kategorii Dospělí (51 účastníků) mohli volit ze dvou témat – Příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz) a Lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky a tradice). Děti do 15 let (3 účastníci) fotily na volné téma. Pro obě skupiny ale platilo, že fotografie musí pocházet výhradně z Valašska.

Uzávěrka soutěže byla 30. června. Úroveň doručených snímků byla velmi vysoká a porota to s výběrem těch nejzdařilejších neměla vůbec jednoduché. Přesto nakonec určila 70 TOP fotografií, jež můžete až do 1. listopadu vidět na výstavě v zámku Vsetín.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci vernisáže, jež se uskutečnila v pátek 7. srpna v Mramorovém sále zámku. V kategorii dospělých zvítězil Vladan Mácha z Bartošovic (Křtiny na Valašsku) před druhým Lubošem Myslikovjanem z Petřvaldu (Královna Beskyd) a bronzovým Robertem Zámečníkem z Rožnova p. R. (Sečení luk na Soláni). Mezi dětmi do 15 let získal 1. místo Ondřej Kovář z Jablůnky (Magnolie u zámku). Nejlepším gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast v naší soutěži. Všechny práce měly svou nespornou kvalitu, ale do výstavy by se samozřejmě všechny nevešly. Budeme velmi rádi, pokud nám zůstanete věrni a zkusíte štěstí v příštím ročníku.

Výstavu Valašsko – můj domov (více ZDE) si můžete prohlédnout každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Na zámku Vsetín vás čekají i další výstavy Asanace města Vsetína a Až přiletí čáp. Určitě si projděte i stálou expozici o Valašsku, Templářský sklípek s rytířskou hernou či přírodovědnou expozici s Akváriem řeky Bečvy. No a samozřejmě nevynechejte krásnou vyhlídku ze zámecké věže.