Situace na Ukrajině není pracovníkům Muzea regionu Valašsko lhostejná. Mnoho z nás už poskytlo finanční či materiální pomoc vlastní cestou, jako organizace jsme rozhodli oslovit okolní samosprávy s nabídkou, jak bychom mohli v rámci našich možností pomoci ulehčit v situaci uprchlíkům, kteří se ocitli na našem území. Po dohodě s městy Vsetín a Valašské Meziříčí, jež poskytují prostory pro běžence z Ukrajiny, umožňujeme případným zájemcům z jejich řad možnost vstupu do všech našich objektů za zvýhodněné vstupné ve výši 1Kč za osobu. Dále vedení muzea nabídlo možnosti volnočasových aktivit pro děti běženců jak ve svých, tak v prostorách zmíněných měst. O dalších možnostech, jak lidem z Ukrajiny ulehčit v jejich nelehké situaci dále jednáme.