Studenti místní Střední školy Kostka společně s pracovníky Muzea regionu Valašsko vysázeli 7. října u vsetínského zámku padesát cibulek narcisů. Jejich květy ve tvaru židovské hvězdy budou každoročně na jaře připomínat osudy židovských dětí ze Vsetína a okolí, které trpěly v době druhé světové války.

Židovské děti byly během holocaustu vyrvány ze svých rodin, odvlečeny do terezínského ghetta a později do koncentračních táborů k otrocké práci nebo se v horším případě staly obětí tzv. konečného řešení židovské otázky, kdy byly usmrceny v plynových komorách. Muzeum regionu Valašsko uchovává „paměť regionu“, tedy i vzpomínky a doklady o životě a smrti těchto dětí a jejich rodin. Od této chvíle bude možné tragédii připomínat u narcisů kvetoucích v trávníku před zámkem. Jména obětí nacismu ze židovských komunit Vsetína a okolí, zavražděných v létech 1939 – 1945, jsou uvedena na pamětích deskách na zdi hřbitova na ulici Jabloňová. Nesmíme zapomenout. Vzpomínky musí být uchovány.