Zahájení přípravy II. etapy stavebních úprav zámku Vsetín schválila na svém posledním zasedání Rada Zlínského kraje. Na projekční práce uvolnila příspěvek ve výši 1,2 milionu korun.

První etapa rekonstrukce vsetínského zámku proběhla v letech 2014 a 2015. V plánu jsou ještě další dvě fáze. Kulturní památka pod správou příspěvkové organizace Muzeum regionu Valašsko by se během nich měla dočkat obnovy vybraných dveří, vstupů do zámku včetně sloupů, fasády, rýn, svodů, zámecké zdi, hasícího systému ve věži, revitalizace zámeckého parku. Plánuje se i zbudování výtahu pro imobilní návštěvníky.

Rada Zlínského kraje dala zelenou zahájení projekčních příprav II. etapy a zároveň na ně schválila příspěvek ve výši 1,2 milionu korun. „Teprve po dokončení projekčních příprav bude rozhodnuto, které úpravy budou realizovány,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Předpokládané náklady II. a III. etapy se pohybují kolem 20 milionů korun. „Připravovaná druhá etapa, s jejíž realizací se počítá v letech 2019 a 2020, by měla přijít na 9,5 milionu korun,“ upřesnil ředitel Muzea regionu Valašsko ing. Tomáš Vitásek.

Pro Zámek Vsetín je to už o druhý schválený investiční záměr v letošním roce. V lednu krajská rada odsouhlasila obnovu 108 dřevěných oken za 5,3 milionu korun.

Muzeum regionu Valašsko je příspěvkovou organizací Zlínského kraje. Kromě zámku Vsetín spravuje ještě čtveřici dalších objektů - hvězdárnu Vsetín, zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, kostel sv. Trojice ve Val. Meziříčí a zámek Lešná u Valašského Meziříčí.

Více na www.muzeumvalassko.cz. Sledujte také náš Facebook a Instagram Muzeum regionu Valašsko