Přes 1300 dětí a dospělých dorazilo na programy, které probíhaly během nedávných jarních prázdnin v pobočkách Muzea regionu Valašsko.

Na Vsetíně muzeum po loňské úspěšné premiéře vsadilo na společnou akci zámku a hvězdárny, která nesla název Jarní prázdniny s muzeem. V zámeckých prostorách na příchozí čekaly tvůrčí dílny a další zábavné aktivity, včetně tradiční pátračky. „Návštěvníci si také mohli projít celý zámek, od rytířské herny v Templářském sklípku, přes expozice a výstavy, až po oblíbenou vyhlídku na věži,“ dodala kurátorka akce Zuzana Hrabovské s tím, že jen na zámek dorazilo od úterý 3. do pátku 6. března takřka 700 dětí a dospělých. Hodně živo bylo i v nedaleké hvězdárně, kde byl program jednotlivých dnů rozdělen do tří bloků. Od rána probíhaly exkurze, pozorování Slunce a interaktivní hry. Po obědě přišly na řadu atraktivní pokusy s vakuem a tečku vždy obstaraly filmové projekce pro děti s astronomickou tématikou.

Program k jarním prázdninám poprvé proběhl v dalším objektu Muzea regionu Valašsko – zámku Lešná u Val. Meziříčí. Byly zde připraveny jarní tvůrčí dílny a zámecká pátračka. Příchozí si navíc mohli projít zámecké pokoje. „Byla to pro zámek Lešná premiéra a myslím, že dopadla velmi dobře. Chtěla bych poděkovat všem, kteří za námi přišli a budeme se těšit brzy na shledanou u dalších akcí na zámku,“ shrnula kurátorka akce Marie Válková.