Nabitý program plný zábavy i zajímavostí ze světa astronomie nabídla nedávná Oslava 70 let hvězdárny Vsetín.

Akce proběhla v sobotu 22. srpna v areálu hvězdárny. Muzeum regionu Valašsko, pod jehož správu objekt od roku 2005 patří, pro Vás připravilo zábavné aktivity, prohlídky kopule, pozorování dalekohledy, zajímavé přednášky i venkovní astroprojekce. Večer byla také zapálena velká slavnostní vatra a zájemci si mohli opéct špekáčky.

Týden předtím při Templářských slavnostech navštívilo hvězdárnu kolem 900 lidí. Tentokrát jich sice přišlo podstatně méně, na druhou stranu vše probíhalo v daleko poklidnější atmosféře. Děkujeme všem, kteří za námi přišli. Budeme se těšit na shledanou při některé z dalších akcí, ať už na hvězdárně či jiných objektech Muzea regionu Valašsko.