Spoustu tvoření a zábavy pro celou rodinu nabídla akce s názvem Podzimní prázdniny v muzeum, která proběhla v úterý 29. října na vsetínském zámku. Cestu si k nám našlo bezmála 260 malých i velkých návštěvníků.

Prázdniny letos navazovaly na víkend a pondělní svátek vzniku samostatného československého státu, takže školáky čekalo dohromady pět dnů volna. Akce Podzimní prázdniny v muzeu připadla na jeho předposlední den, a tak nebylo jasné, kolik rodičů bude chtít ještě přijít s dětmi na zámek. Zájem byl ale velký. V průběhu dne dorazilo dohromady 251 návštěvníků z širokého okolí, pro které Muzeum regionu Valašsko připravilo pestrý program s podzimní tematikou. „Tvořili jsme závěsné dekorace s motivy pestrobarevných listů či skládané papírové vrány a ježky. V prostorách zámku dále proběhla Ježkova pátračka, během níž děti s nadšením hledaly a našly všechna zatoulaná zvířátka. V rámci stezky měly také za úkol rozeznat listy a plody stromů. Za splnění si nakonec odnesly malou odměnu v podobě magnetky s podzimním motivem,“ shrnula jedna z kurátorek akce Zuzana Hrabovská.

Tradiční akce pro zpestření podzimních prázdnin potvrdila stoupající tendenci návštěvnosti vsetínského zámku. „Děkujeme všem, kteří za námi přišli a budeme se těšit u některé z dalších akcí či výstav Muzea regionu Valašsko. Podobnosti o nich najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz,“ dodala na závěr Hrabovská.