Skvělou možnost, jak získat cennou praxi na pozici kurátor – historik, nabízí příspěvková organizace Muzeum regionu Valašsko. Pro svůj zámek Kinských ve Valašském Meziříčí hledá na 2 roky zástup za rodičovskou dovolenou. Nástup je možný od 1. května 2019, zájemci mohou zasílat přihlášky do 1. března.

Co je pracovní náplní:

• tvorba a správa sbírkových fondů, organizace zápůjček a výpůjček od nás i ze zahraničí

• tvorba a organizace výstav, programů, publikací a instalací zpřístupněných objektů

• vlastní výzkumy a placené záchranné průzkumy ve sběrné oblasti Muzea, spolupráce s odborníky z oboru

• získávání projektů, grantů, zakázek, sponzorských darů a dalších forem podpory k činnosti Muzea

• vlastní propagační a odborná publikační činnost, popularizace

• tvorba muzejních akcí pro děti a veřejnost

Co požadujeme:

• VŠ vzdělání se zaměřením na historické vědy či památkovou péči

• odborná publikační aktivita

• komunikativnost, organizační schopnosti, spolehlivost, flexibilita, loajalita, ochota dále se vzdělávat

• znalost práce na PC na velmi dobré úrovni

• trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost

• aktivní znalost alespoň jednoho světového jazyka

• řidičský průkaz skupiny B

Co nabízíme:

• stabilitu příspěvkové organizace Zlínského kraje

• adekvátní finanční ohodnocení

• zaměstnanecké benefity

• volný vstup do většiny muzeí a galerií České a Slovenské republiky

• plný pracovní úvazek na dobru určitou 2 let

Přihlášky zasílejte nejpozději do 8. 3. 2019 buďto na e-mail spitzer@muzeumvalassko.cz (do názvu zprávy uveďte výběrové řízení – kurátor) nebo poštou na adresu: Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace, Horní náměstí 2, 755 01, Vsetín.

Do výběrového řízení budou zařazení uchazeči, kteří zašlou písemnou přihlášku poštou či e-mailem. Přihláška musí obsahovat: (písemné materiály poskytnuté k výběrovému řízení nebudou vráceny):

• motivační dopis

• strukturovaný životopis

• zpracovanou představu (vizi) o práci na pozici kurátor - historik (max 1 strana A4)

• kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, zaslání pdf souboru s diplomovou prácí

Zasláním životopisu a dalších dokumentů souvisejících s výběrovým řízením souhlasí uchazeč o zaměstnání s uchováním jeho osobních údajů v evidenci uchazečů o zaměstnání na pracovní pozici kurátor - historik v Zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

• souhlas uděluje na dobu 1 roku od zařazení do evidence

• osobní údaje zpracovávané za tímto účelem nebudou předávány žádnému dalšímu příjemci.