Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko pořádá na vsetínském zámku 5. ročník přehlídky „třináctera“ řemesel s názvem Zámek plný řemesel. Akce proběhne v úterý 26. října od 9 do 16 hodin.

Zámek plný řemesel je zajímavou prezentací oborů a volnočasových aktivit SOŠ Josefa Sousedíka. Ideální je zejména pro ty, kteří vybírají, kam pokračovat ze základní školy. Akce je ale koncipována tak, aby si na své přišli také mladší děti a také široká veřejnost.

U každého stanoviště budou probíhat nejrůznější soutěže. Děti si takto mohou postupně vyzkoušet, jaké je to být zedníkem, tesařem, truhlářem, instalatérem, elektrikářem, opravářem zemědělských strojů, cukrářem, kuchařem, číšníkem, strojařem či opravářem aut. Učitelé a studenti představí školní kroužky – truhlářský s výrobou hraček, virtuální reality, autoopravárenský, autodiagnostický či robotický.

Na zámku se představí i regionální firmy, které se školou úzce spolupracují a umožňují absolventům pracovní uplatnění po ukončení školy. Osobně přítomen bude také syn slavného vynálezce Josefa Sousedíka Ing. Tomáš Sousedík.

Součástí programu bude také možnost seznámit se s bohatou nabídkou zámeckých expozici a výstav nebo vystoupat po schodech na vyhlídku ze zámecké věže.

VSTUPNÉ

Zdarma.

UPOZORNĚNÍ

Akce probíhá v souladu s platnými opatřeními proti šíření onemocnění COVID 19. Program může být změněn na základě aktuální epidemiologické situace. Sledujte naše stránky www.muzeumvalassko.cz a Facebook nebo Instagram @muzeumregionuvalassko.