Rostou nebo nerostou? Toť otázka, kterou u nás uslyšíte možná nejčastěji ze všech zemí na celé planetě. Houbaření se u nás za několik posledních desetiletí stalo fenoménem a v průběhu sezony vyráží o víkendech s košíkem do přírody houfy velkých i malých sběračů. Pro někoho je to relax spojený s procházkou lesem, pro jiného možná i adrenalin a velká část lidí houby sbírá jednoduše proto, aby si z nich mohla vytvořit nějakou tu svou osvědčenou dobrotu. Většina přitom vsází na poměrné úzký sortiment z jinak velmi bohaté nabídky, kterou nám okolní lesy či louky nabízí. Pokud byste si chtěli rozšířit obzory a dozvědět se něco víc o běžných i vzácných druzích hub z naší přírody, dorazte na výstavu, která proběhne od úterý 5. do neděle 10. října na zámku Vsetín. Můžete si prohlédnout houby živé i vyfotografované, v pracovních dnech pro vás otevřeme mykologické poradny a na programu bude i přednáška uznávaného odborníka Jiřího Polčáka. K výstavě jsme připravili také lektorský program pro školy s názvem Není houba, jako houba. Zájemci se mohou hlásit na kontaktu uvedeným pod galerií.    

PROGRAM
  • Ukázky živých hub z našeho okolí
  • Houby jara a začátku léta: 5.–10. 10. 2021, každý den 9:00–17:00 hodin, fotovýstava Jiřího Nováka.
  • Mykologické poradny: 5.–8. 10. 2021, každý den 15:00–17:00 hodin
  • Valašsko z lufta (náhradní program místo zrušené přednášky mykologa Jiřího Polčáka): 6. 10. 2021, od 17:00 hodin. Objevte Soláň, Javorníky či Radhošť z ptačí perspektivy. Představím vám Valašsko, jak jste jej ještě nikdy neviděli – kamerou dronu!  Z důvodu změny akce polovičnívstupné: plné 25 Kč, snížené 15 Kč.
  • Lektorský program pro školy Není houba jako houba
VSTUPNÉ

Dle ceníku Muzea regionu Valašsko ZDE

UPOZORNĚNÍ

Akce a výstavy Muzea regionu Valašsko se řídí platnými epidemiologickými nařízeními. Program může být změněn či zcela zrušen na základě aktuální epidemiologické situace.