Návštěvníky čekají tvořivé dílny (pletení tatarů, zdobení vajíček voskem, výroba velikonočních dekorací) nebo pečení tradičního velikonočního pečiva jidášků.

Na velikonočním jarmarku budou k zakoupení malovaná vajíčka zdobená různými způsoby (vyškrabovaná, batikovaná, drátkovaná, děrovaná a jiná), jejichž tvoření představí zkušené krasličářky, umění splétání vrbových prutů předvede pan košíkář a na prodej budou i další rukodělné výrobky s velikonoční tematikou nebo třeba dřevěné velikonoční řehtačky a klapotky.

Inspirací pro vlastní výrobu kraslic může být výstava Kraslice a dřevořezba, kde jsou k vidění vajíčka zdobená různými technikami z dílny Boženy Pařenicové i ze sbírek vsetínského muzea.

Na 15. hodinu je pro děti připraveno představení Divadélka Leonka.

K poslechu a zpříjemnění celého odpoledne zahraje cimbálová muzika Malý Vsacánek.

K zakousnutí bude mimo jiné čerstvý chléb z pece s domácím máslem, pagáče, korbačíky nebo domácí zákusky od pekařek z Podlesí.

Den konání akce připadá již tradičně na tzv. smrtnou neděli, s níž je spojen zvyk vynášení Mařeny (symbolu zimy) do Bečvy. Právě tímto obyčejem, který letos proběhne pod taktovkou členů CM Malý Vsacánek, bude celá akce v 17 hodin ukončena.