Známý popularizátor kosmonautiky, astronom a vysokoškolský pedagog v jedné osobě Michal Václavík přijede v pátek 24. září na Vsetín. V letním kině na hvězdárně popovídá od 20:00 hodin o novinkách výzkumu Marsu. Za špatného počasí se akce uskuteční v přednáškovém sále hvězdárny.

PROGRAM

Vsetínský rodák Michal Václavík je zaměstnancem České kosmické kanceláře a zároveň i českým zástupcem v Evropské kosmické agentuře. Jeho přednáška na hvězdárně nese název Úžasných pět let na Marsu a účastníkům přiblíží formou zajímavého povídání a projekcí nejnovější výstupy průzkumu „rudé planety“. Ten je nyní prioritou řady kosmických agentur. Rozšířila se skupina automatických a robotických strojů, kteří planetu zkoumají z oběžné dráhy, povrchu a nově i při krátkých letech v marsovské atmosféře. Unikátní přístupy a moderní vědecké přístroje posunuli naše poznání Marsu ohromně dopředu a začali také novou kapitolu spojenou s hledáním vhodných podmínek pro život. O tom všem a mnohém dalším v pátek 24. září na Hvězdárně Vsetín.

VSTUPNÉ

Plné 50 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 100 Kč.

UPOZORNĚNÍ

Akci provází opatření k zajištění zdraví účastníků a omezení šíření onemocnění COVID 19. Program může být změněn na základě aktuální epidemiologické situace. Sledujte naše stránky www.muzeumvalassko.cz a Facebook nebo Instagram @muzeumregionuvalassko.