Úžasná díla z tradiční ryze české stavebnice CHEVA® budou od 11. března k vidění na zámku Vsetín. Výstava, kterou připravilo Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s  autorem modelů, sběratelem a velkým patriotem Petrem Šimrem, bude probíhat do 28. května. Její součástí bude i komfortně vybavená herna pro děti s kostičkami Cheva® a Cheva® Bimbo.

O AUTOROVI

Autorem výstavy je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D., vystupující pod pseudonymem PEESKO®. Věnuje se sběratelské, výstavní, edukační i designérské činnosti. Zároveň je tvůrcem i patronem populárních putovních herních výstav Svět kostiček® i Kostičkofestů s modely z kostiček Lego®, SEVA®, VARIANT®, GECCO®, ROTO® a od roku 2020 i CHEVA®.

CO VÝSTAVA NABÍZÍ

Expozičně-herní výstava připomíná téměř zapomenutý fenomén stavění modelů z ryze české stavebnice CHEVA®. V jedné části bude k vidění výběr z nabídky továrních setů, včetně prosincové novinky roku 2021 CHEVA 66 - Tahač, kterou pro výrobce osobně navrhl a designoval. Ve druhé Petr Šimr představí světově unikátní, detailně propracované modely ze své vlastní ateliérové tvorby. K největším tahákům patří diorama vesnických staveb s architektonicky tradičními znaky napříč regiony České republiky nebo vybrané objekty zahraniční architektury. Za zmínku rovněž stojí ranč se stájemi a policejní transport koně v přívěsu z nejnovější tvorby autora.

Součástí výstavy je i komfortně vybavená dětská herna s kostičkami Cheva® a Cheva® Bimbo. Další podrobnosti a zajímavosti o výstavě a chystaných exponátech naleznete na stránkách www.svetkosticek.cz