Úchvatnou nebeskou podívanou v podobě zářících meteorů nabídne mimořádné večerní pozorování nazvané Noc padajících hvězd, které připravuje Muzeum regionu Valašsko v pátek 12. srpna od 21:30 do 23:30 hodin na Hvězdárně Vsetín.

PROGRAM

Meteory z nejznámějšího roje Perseid bývají na noční obloze nejčastěji k vidění každoročně kolem 12. srpna. V tomto období je možno spatřit za příznivých podmínek na noční obloze i několik desítek meteorů za hodinu. Bohužel, v letošním roce uvidíme meteorů méně, neboť jejich sledování bude svým svitem značně rušit Měsíc, který bude právě v úplňku.

Kromě Perseid budeme v rámci Noci padajících hvězd sledovat i meteory z dalších aktivních rojů a jako bonus pro vás máme pozorování Měsíce a planety Saturn (i s jeho prstenci) dalekohledy hvězdárny. Vše bude doprovázeno zajímavým povídáním našich odborníků na astronomii.

UPOZORNĚNÍ

Za nepříznivého počasí se akce ruší! Sledujte náš Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde se nejpozději půl hodiny před plánovaným začátkem dozvíte aktuální informace.

VSTUPNÉ

Plné 50 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 120 Kč.