Úchvatnou nebeskou podívanou v podobě takzvaných padajících hvězd nabídne mimořádné večerní pozorování, které proběhne ve čtvrtek 12. srpna od 21:30 do 23:30 hodin na Hvězdárně Vsetín.

PROGRAM

Meteory z nejznámějšího roje Perseid bývají na noční obloze nejčastěji k vidění každoročně kolem 12. srpna, a tak Muzeum regionu Valašsko naplánovalo termín pozorování na Hvězdárně Vsetín právě na tento den. V tomto období je možnost spatřit i několik desítek meteorů za hodinu. Kromě této úchvatné podívané budeme v rámci Noci padajících hvězd sledovat i meteory z dalších aktivních rojů a jako bonus také planety Jupiter a Saturn. Pozorování planet bude probíhat prostřednictvím dalekohledů a bude doprovázeno zajímavým povídáním našich odborníků o všech pozorovaných objektech.

UPOZORNĚNÍ
  • Na základě nařízení vlády ČR musí výstavy a akce Muzea regionu Valašsko provázet opatření k zajištění zdraví účastníků a omezení šíření onemocnění COVID 19. Program může být změněn na základě aktuální epidemiologické situace.
  • Za nepříznivého počasí se akce ruší! Sledujte náš Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde se nejpozději půl hodiny před plánovaným začátkem dozvíte aktuální informace.
VSTUPNÉ

Plné 50 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 100 Kč.