Křest první monografie české ikony papírových vystřihovánek se uskuteční na Zámecké adventní kouzlení v neděli 9. prosince v 15 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku, a to za účasti samotné Kornelie Němečkové.

Výtvarnice Kornelie Němečková, vsetínská rodačka žijící v Praze, zasvětila celý svůj tvůrčí život specifické výtvarné technice papírových vystřihovánek, kterou přejala z lidové tvorby. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zásluhou půvabné figurky krojované dívky ze znělky populárního televizního pořadu pro děti – Zpívánky. Její originální vystřihovánky našly své uplatnění také v baladických animovaných filmech a byly použity v knihách i časopisech určených zejména dětem. Zabývala se propagační a užitou grafikou, navrhovala např. plakáty, přebaly hudebních alb či poštovní známky, za jejichž emisi získala v roce 1981 ocenění. Věnovala se rovněž tvorbě novoročenek, exlibris apod. Jako výtvarnici ji ovšem okouzlily i textilní koláže a netkané tapiserie aradecor a také podmalba na skle. Poetický svět její tvorby oslovil už několik generací, které v něm nacházejí prostor pro radost.

Drobnou knihu o 64 stranách s bohatou obrazovou přílohou a s textem historičky umění Olgy Méhešové vydává Muzeum regionu Valašsko. Monografii si lze od 9. 12. 2018 zakoupit na recepci vsetínského muzea nebo objednat na poštovní adrese: Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace, Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín či na e-mailu: muzeum@muzeumvalassko.cz.