Slavnostní vernisáž výstavy Kornelie Němečkové se uskuteční v neděli 14. října v 15 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Výstavu zahájí historička umění Olga Méhešová a během programu vystoupí CM Vsacánek. Připravena je i projekce animovaného filmu Toman a lesní panna z roku 1977 s autorčinými papírovými vystřihovánkami.

Výstava představí výběr z poetické tvorby výtvarnice Kornelie Němečkové, která vystavené papírové vystřihovánky, podmalby a textilní obrazy technikou aradecor vytvořila od 60. až 70. let minulého století po současnost. Výstava je interaktivní a jsou k ní připraveny edukační programy pro školy pod názvem Kouzlo vystřihovánek.

Kornelie Němečková, vsetínská rodačka žijící v Praze, patří k vzácnému typu umělců, kteří se po celý život navracejí do svého rodiště a udržují si v něm a pěstují čilé přátelské i pracovní vztahy. Loni oslavila 85. narozeniny a při této příležitosti v letošním roce věnovala do sbírek Muzea regionu Valašsko rozsáhlý soubor svého životního díla, a to zejména vystřihovánek, kterými si na výtvarné scéně České republiky vydobyla zcela mimořádné postavení.