Hledáte pro své děti atraktivní program na blížící se jarní prázdniny? Muzeum regionu Valašsko má pro vás zajímavou nabídku. V týdnu od 26. února do 1. března pořádá na zámku a hvězdárně ve Vsetíně akci plnou her a zábavy s názvem Jarní prázdniny s muzeem.

 Akce pro rodiny s dětmi začíná od 10 hodin a bude probíhat ve čtyřech - zhruba 50 minut dlouhých - vzájemně navazujících cyklech. Ideální je nejprve navštívit program na zámku (10 hod., 11 hod., 13 hod. a 14 hod.), kde vás čeká spousta tvoření zaměřeného na masopust a různé zábavné aktivity. Odtud pak zamíříte rovnou na hvězdárnu. Tady bude (od 11 hod., 12 hod, 14 hod. a 15 hod.) připraveno pozorování Slunce, prohlídka meteorologické stanice ČHMU, atraktivní 3D projekce či fyzikální pokusy se světlem nebo vakuem.

Příchozí mohou v rámci jednotného vstupného navštívit nejen oba programy, ale také si projít některé prostory zámku včetně vyhlídky na věži. „Přijďte s vašimi dětmi užít si společnou zábavu při hrách, tvoření a dalších zajímavých aktivitách. Program je koncipován tak, abyste mohli přijít každý den a pokaždé zažili něco jiného. Na zámku si třeba budete moci postupně vyrobit masku na fašankový karneval, který se uskuteční v neděli 3. března v rámci Zámeckého masopustu. V úterý se budou tvořit čepičky, ve středu drátkované ozdoby na krk, ve čtvrtek masky či škrabošky a v pátek doplňky na masky v podobě papírových růží a kokard z krepového papíru,“ vzkázala organizátorka akce Zuzana Dorociaková.
Vstupné: 40 Kč/osoba na den, 110 Kč/osoba 4 dny, dítě do 3 let zdarma.

Sledujte také náš Facebook a Instagram Muzeum regionu Valašsko.