Výstava Svět v obrazech představuje tvorbu českého malíře, ilustrátora, tvůrce „teatrální“ grafiky, loutkoherce a scénografa Františka Petráka. Vedle nejnovějších obrazů z cyklů Ráj, Noemova archa, Podmořský svět... jsou vystaveny i ukázky z umělcovy bohaté ilustrační tvorby. Té se věnuje již od 80. let minulého století, kdy publikoval ilustrace pro děti v populárním časopise Sluníčko. Řadu let spolupracuje s nakladatelstvím Archa Zlín a v současnosti i s pražským nakladatelstvím Meander.

František Petrák se roku 1961 narodil ve Vsetíně a vyrostl ve Valašském Meziříčí. Od dětství tíhnul k výtvarné tvorbě a přirozenou volbou pro něj tak bylo studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Poté vystudoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Dlouhodobě působí jako výtvarný pedagog; vyučoval na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a učí grafický design a malbu na uherskohradišťské SUPŠ.

Svůj druhý domov nalezl František Petrák v Luhačovicích. Aktivně se podílí na kulturním životě proslulého lázeňského města a angažuje se v tamějším okrašlovacím spolku Calma či v Nadačním fondu Pramen Luhačovice. Intenzivně spolupracuje také s místním muzeem a je např. autorem výtvarného pojetí expozice Známé i neznámé Luhačovice.

Tiskovou zprávu najdete ZDE