Také do Vsetína zavítá 11. ročník mezinárodního festivalu Den architektury. V sobotu 2. října se budete moci vydat na komentovanou procházku městem v doprovodu dvojice místních architektů, která vám přiblíží objekty z pera známého architekta Ludvíka Hilgerta i další funkcionalistické stavby Vsetína. Sraz účastníků je ve 14:00 hodin u vstupu do mateřské školy v Kobzáňově ulici. Součástí akce je i projekce filmu Kiruna – překrásný nový svět, jež se uskuteční od 17:00 hodin na zámku Vsetín. Vstup zdarma.

Den architektury proběhne od 1. do 7. října na stovkách míst po celé republice a na Slovensku. Cílem akce je propagace architektury a představování konkrétních staveb i jejich autorů v širších souvislostech. Na Vsetíně se organizátoři rozhodli připomenout osobnost a dílo architekta Ludvíka Hilgerta. Dvojice místních architektů Jan Chlápek a Libor Sošťák vás vezme na prohlídku jeho nejznámější vsetínské stavby – mateřské školy na ulici Kobzáňova, která byla vyhlášena kulturní památkou. Prohlédnete si ji nejen zvenku, ale v souladu s mottem letošního ročníku Hurá dovnitř! se budete moci výjimečně podívat i do interiéru. Vaši průvodci vás také seznámí se zajímavými informacemi a zkušenostmi z rekonstrukce objektu (v roce 2010). Není to ale jediný objekt kam se podíváte. V plánu procházky je například i prohlídka budovy na Dolním náměstí. 

V rámci Dne architektury můžete navštívit i promítání filmu Kiruna – překrásný nový svět (více o něm ZDE), které proběhne od 17:00 hodin na zámku Vsetín. Vstup zdarma.

Další podrobnosti o Dnu architektury na Vsetíně ZDE.

UPOZORNĚNÍ

Akce se koná v souladu s epidemiologickými nařízeními vlády. Upozorňujeme, že program se může měnit nebo zcela zrušit na základě aktuální epidemiologické situace.