Slavnostní zahájení výstavy proběhne v neděli 21. ledna od 16 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Během programu zazpívá Valašská pěvecká družina Surovo drevo ze Vsetína.

Spolek Fotoklub Vsetín v letošním roce slaví deset let od svého založení (2008). Vznikl jako dobrovolné, neziskové sdružení členů se zájmem o fotografii, o rozvoj svých znalostí a zkušeností ve fotografické tvorbě a o její představení na veřejnosti. V současnosti tvoří mezigenerační členskou základnu spolku přes třicet fotografů působících zejména ve Vsetíně a Valašském Meziříčí.

Retrospektivní jubilejní výstava fotografií členů Fotoklubu Vsetín ve vsetínském zámku představí výběr z tvorby: Radovana Daňka, Jaromíra Evjáka, Petera Hájka, Aleše Halamíčka, Petra Hrni, Jana Hrubého, Davida Klímka, Josefa Knápka, Zdeňka Krcháka, Josefa Londy, Františka Novotného, Miroslava Olšáka, Bedřicha Randýska, Jiřího Srby, Jana Suchého, Roberta Šaka a Kvety Šakové. Řada z nich byla za své dílo na různých fotografických soutěžích a přehlídkách fotografie oceněna. Ve výstavě bude k vidění kolem 240 fotografií, včetně prezentace téměř 180 digitálních snímků zmíněných autorů.