Letní dobrodružství v muzeu 2019

Akce | Letní dobrodružství v muzeu 2019 | 30.červen2.září 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Akce právě probíhá.

V muzeu se nachází spousta podivuhodných věcí s poutavými příběhy. Pojďte je objevovat! Při pátrání po pokladu se setkáte s panenkami ze všech koutů světa, seznámíte se zanikajícím malířským řemeslem a přímo ve výstavě můžete objevit i plátkové zlato. Ba co víc – přímo v zámku přece objevíte hotový poklad!

Muzeum ve Valašském Meziříčí opět připravilo na letní prázdniny pokladovou hru pro celou rodinu. Poklad je ukrytý v jedné z komnat v zámku Kinských. Jenže takový zámek má desítky místností, tak kde ho hledat? K získání indicie k objevení zamčené truhlice stačí vyřešit několik úkolů, odhalit pozoruhodnosti jinde nevídané a vypátrat zajímavosti mezi ukryté mezi exponáty v expozicích. K tomu je zapotřebí jen trochu dobrodružného ducha, důvtip, bystré oko a tužku.

Hrací list k pokladovce získáte v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hledačům pokladu doporučujeme začít své pátrání nejpozději v 16 hodin. Poklad je přístupný po dobu letních prázdnin denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, cena hry je 10 Kč k platné vstupence.

Vzhůru za pokladem, dobrodružství nečeká!

Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění

Panenky ze všech koutů světavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí8.5.26.8. 2018
Výstava / Hravá i poučná výstava přibližující ucelenou a dlouhá léta budovanou sbírku historických panenek, zapůjčenou od soukromé sběratelky. Sbírka je mimořádná svou uceleností a časovým i teritoriálním rozsahem.
Josef Petrák - malíř duchovního interiéruvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí20.6.19.8. 2018
Výstava / Výstava řemesla a díla valašskomeziříčského malíře, který svou tvorbou obohatil 170 moravských chrámů a kaplí.
GSVM 2018výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí21.6.21.10. 2018
Výstava / Výstava ateliérového skla z 3. ročníku mezinárodního sklářského sympozia Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí
Karpatská setkánívýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.7.16.9. 2018
Výstava / Výstava fotografií chráněných druhů rostlin a živočichů, které při toulkách beskydskou krajinou zachytil svým objektivem Jiří Procházka.