Zámek plný baněk

Výstava vlastní | Zámek plný baněk | 14.listopad13.prosinec 2015, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Vánoční náladu načerpáte na výstavě tradičních skleněných baněk IRISA.

Historické zámecké pokoje opět po roce zaplní vůně čerstvého jehličí a lesk českého skla v podobě více než 5 000 baněk na živých vánočních stromech. Firma Irisa ze Vsetína na výstavu dodá několik zajímavých kolekcí. Návštěvníci uvidí tradiční baňky včetně nejstarších historických exemplářů i nejnovější trendy, které letos tematicky propojuje zlatá barva. Kromě nich tu budou netradiční, cizokrajné ozdoby určené na vývoz nebo ozdoby známého designéra Johna Toola.

Čas prohlídky:
vždy v celou a v půl - komentovaná prohlídka interiérů
vždy ve čtvrt a ve tři čtvrtě - prohlídka interiérů bez komentáře za sníženou cenu

Cena: komentovaná prohlídka / nekomentovaná prohlídka
plné vstupné: 90 / 60 Kč
senioři a studenti: 60 / 40 Kč
děti od 6 do 15 let, ZTP: 50 / 30 Kč
rodinné (2 dospělí + max. 3 děti): 230 / 150 Kč

V ceně je prohlídka výstavy betlémů.

Firma Irisa na výstavu dodala baňky v souladu s letošními trendy, které přinesl veletrh Christmasworld. Rok 2015 má své zastoupení ve 4 hlavních proudech, přičemž inspirace se přenáší hlavně na barvy a dekory, resp. použité materiály:

• „Něžná báseň“ – romantický styl, který má připomenout laskavé okamžiky, impresionismus v poetickém pojetí citů, moderní i ženský styl – typické barvy jsou bílá, čirá, zlatá, pastelově růžová, tělová.

• „Mystická óda“ – je směr, který znázorňuje vše co je vášnivé a dramatické, barvy vycházejí z romantismu, kombinace pohádkového světa a světa fantazie, magický dekorativní styl. Styl inspirovaný stalagmity a stalagnáty a jinými přírodními nerosty. Použité barvy grafitová černá, tmavě zlatá, ocelová, tmavá zelená a kontrastní červená.

• „Podivuhodný deník“ – je styl nezávislý a odvážný, inspirovaný různými proudy současného umění. Převládá humor a individualita. Charakteristickými barvami jsou pastelové zelená, fialová a oranžová v kombinaci s bílou, zlatou a sytou fialovou.

• „Invenční chvalozpěv“ – styl, který je obratný a míří vysoko. Je to mladý avantgardní styl, který čerpá z tradičních materiálů a řemeslné výroby různorodých kultur. Chytře a obratně kombinuje tradiční a moderní styly. V barvách dominují ryze zlatá, měděná, zemitá zelená, či šedozelená, doplněny bílou.Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Zámek plný baněk".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.