Svět starých rádií

Výstava vlastní | Svět starých rádií | 1.duben30.září 2017, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Výstava historických rádií od soukromého sběratele představuje přijímače domácí i americké výroby do roku 1950.

Rádio, fenomén konce 20. a celých 30. let 20. století, svému majiteli zpříjemňovalo chvilky volna a zároveň informovalo například o napjaté politické situaci konce 30. let. Mnohdy bylo jediným společníkem ve chvílích samoty. Rozhlasové zprávy byly v té době velmi aktuální. Noviny se tiskly v noci – uzávěrky mívaly kolem 22.00 h. A obrazové týdeníky v biografech spíše shrnuly události staré přes týden.

Nejstarším z 25 rádií na výstavě je Atwater Kent model 36 z roku 1927 v úhledné dřevěné skříňce. K unikátům patří přístroj Midwest 16 – 38 (r. výroby 1938), což je luxusní americký vševlnový přijímač s motorovým laděním a elektrickou převodovkou, jehož šasí bylo dovezeno z USA a skříň vyrobila pražská firma Fusek. V tomto provedení se jedná o jediný exemplář v ČR.

Vstupné:
dospělí 30 Kč
studenti a senioři 25 Kč
děti 6-15 let a ZTP 15 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti) 75 Kč

(Při zakoupení vstupenky na výstavu "Hvězdy stříbrného plátna" je vstup do výstavy rádií zdarma.)Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Svět starých rádií".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.