Sklářské kouzlení 2016

Akce | Sklářské kouzlení 2016 | 14.únor 2016 v 14.00, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #

Zámek Kinských bude opět po roce prostoupen vším, co souvisí se sklářským řemeslem. V rámci akce Sklářské kouzlení budou návštěvníci moci nejen potěšit své oko výrobky z malých sklářských hutí, ale sami si něco třpytivého a křehkého vyrobit či se něco zajímavého dozvědět.

Muzeum ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí připravilo pro návštěvníky několik sklářských dílniček. Těšit se můžou na rytí na skleničky, výrobu skleněných mozaik a tvoření dekorací z barevných skleněných korálků. Proměna křehkého skla v tvárnou hmotu za pomocí ohně bude k vidění při výrobě vinutých perlí na kahanu – šikovní návštěvníci si pod dohledem pedagogů ze sklářské školy budou moci vyzkoušet i tuto techniku. Kromě skleniček, zvonečků, těžítek, váz, mís a jiných skleněných výrobků lze na Sklářském kouzlení pořídit i šperky ze skla: přímo na místě bude možné se podívat (a vyzkoušet si), jak se vyrábí šperky technikou cínování. Vedle sklářského tvoření je připravena také spousta skleněného hraní: cvrnkání skleněnek, dvouhlasé hraní na skleničky a po pohledu do velikého krasohledu s barevnými sklíčky jistě málo kdo odolá nabídce vyrobit si vlastní krasohled. Připravena je také historická světelná laboratoř názorně ukazující, jak a čím se kdy svítilo, a jak různé druhy skla dokáží čarovat se světlem. Chybět nebude ani skleněný poklad: jen je zapotřebí najít ten správný kód k zámku, jež poklad střeží.

Sklářské kouzlení začíná v zámku Kinských ve 14:00 hodin, v 15:00 hodin bude proneseno úvodní slovo ve výstavě nejnovějších prací studentů sklářské školy, kde bude (mimo jiné) představena i kolekce lázeňských pohárků pro lázně Luhačovice. Příjemnou atmosféru akce dokreslí živá hudba a zázemí nedávno vybudované muzejní kavárny.

Vstupné: dospělí 40 Kč/ děti 20 Kč

Koordinátor
Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Sklářské kouzlení 2016".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Kamila Valoušková
To je hlína!akceZámek Kinských, Val. Meziříčí9.11.5. 2018
Akce / **Řemeslné dopoledne k výstavě Cihla, hlína, keramika, v němž si děti zkusí vyrobit cihlu a hliněný reliéf.**
120 let Moravské gobelínové manufakturypřednáškaZámek Vsetín2.5. 2018
Přednáška / Představení nové publikace "Dílo a jeho předobraz" – pásmo přednášek.
Cihla, hlína, keramikavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.4.17.6. 2018
Výstava / Poučná i hravá výstava věnovaná cihle jako stavebnímu materiálu a 180. výročí založení hrachovecké cihelny.
O ilustracích s Magdou VeverkovouakceZámek Kinských, Val. Meziříčí13.16.3. 2018
Akce / Přijďte na tvůrčí dílnu k výstavě Obrázky nejen z pohádky Magdy Veverkové!
Sklářské kouzlení 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí11.2. 2018
Akce / Hravá neděle s ukázkou výroby skla, sklářskými dílničkami a skleněným pokladem.
Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádkyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí12.1.8.4. 2018
Výstava / Výstava hravých dětských ilustrací původem rožnovské autorky, jejíž pestré obrázky zdobí více než čtyři desítky knih.