Sklářské kouzlení 2016

Akce | Sklářské kouzlení 2016 | 14.únor 2016 v 14.00, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #

Zámek Kinských bude opět po roce prostoupen vším, co souvisí se sklářským řemeslem. V rámci akce Sklářské kouzlení budou návštěvníci moci nejen potěšit své oko výrobky z malých sklářských hutí, ale sami si něco třpytivého a křehkého vyrobit či se něco zajímavého dozvědět.

Muzeum ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí připravilo pro návštěvníky několik sklářských dílniček. Těšit se můžou na rytí na skleničky, výrobu skleněných mozaik a tvoření dekorací z barevných skleněných korálků. Proměna křehkého skla v tvárnou hmotu za pomocí ohně bude k vidění při výrobě vinutých perlí na kahanu – šikovní návštěvníci si pod dohledem pedagogů ze sklářské školy budou moci vyzkoušet i tuto techniku. Kromě skleniček, zvonečků, těžítek, váz, mís a jiných skleněných výrobků lze na Sklářském kouzlení pořídit i šperky ze skla: přímo na místě bude možné se podívat (a vyzkoušet si), jak se vyrábí šperky technikou cínování. Vedle sklářského tvoření je připravena také spousta skleněného hraní: cvrnkání skleněnek, dvouhlasé hraní na skleničky a po pohledu do velikého krasohledu s barevnými sklíčky jistě málo kdo odolá nabídce vyrobit si vlastní krasohled. Připravena je také historická světelná laboratoř názorně ukazující, jak a čím se kdy svítilo, a jak různé druhy skla dokáží čarovat se světlem. Chybět nebude ani skleněný poklad: jen je zapotřebí najít ten správný kód k zámku, jež poklad střeží.

Sklářské kouzlení začíná v zámku Kinských ve 14:00 hodin, v 15:00 hodin bude proneseno úvodní slovo ve výstavě nejnovějších prací studentů sklářské školy, kde bude (mimo jiné) představena i kolekce lázeňských pohárků pro lázně Luhačovice. Příjemnou atmosféru akce dokreslí živá hudba a zázemí nedávno vybudované muzejní kavárny.

Vstupné: dospělí 40 Kč/ děti 20 Kč

Koordinátor
Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Sklářské kouzlení 2016".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Kamila Valoušková
Sklářské kouzlení 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí11.2. 2018
Akce / Hravá neděle s ukázkou výroby skla, sklářskými dílničkami a skleněným pokladem.
Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádkyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí12.1.8.4. 2018
Výstava / Výstava hravých dětských ilustrací původem rožnovské autorky, jejíž pestré obrázky zdobí více než čtyři desítky knih.
Novoročenková dílnaakceZámek Kinských, Val. Meziříčí1.20.12. 2017
Akce / Výtvarná dílna, ve které si děti poučeny novoročními přáními regionálních malířů vytvoří vlastní grafické dílko.
Pour FélicitérvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí26.11. 201728.1. 2018
Výstava / Komorní výstava novoročních přání regionálních výtvarníků.
Staň se krajinářemakceZámek Kinských, Val. Meziříčí31.10.3.11. 2017
Akce / Tvůrčí dílna, kde se děti naučí krajinu nejen malovat, ale i poznávat, chránit a tvořit.
Krajináři ValašskavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí25.10. 201714.1. 2018
Výstava / Galerie malířů minulého století, v jejichž díle zůstaly zvěčněny nejmalebnější místa valašských strání.