Sklářské kouzlení 2016

Akce | Sklářské kouzlení 2016 | 14.únor 2016 v 14.00, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #

Zámek Kinských bude opět po roce prostoupen vším, co souvisí se sklářským řemeslem. V rámci akce Sklářské kouzlení budou návštěvníci moci nejen potěšit své oko výrobky z malých sklářských hutí, ale sami si něco třpytivého a křehkého vyrobit či se něco zajímavého dozvědět.

Muzeum ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí připravilo pro návštěvníky několik sklářských dílniček. Těšit se můžou na rytí na skleničky, výrobu skleněných mozaik a tvoření dekorací z barevných skleněných korálků. Proměna křehkého skla v tvárnou hmotu za pomocí ohně bude k vidění při výrobě vinutých perlí na kahanu – šikovní návštěvníci si pod dohledem pedagogů ze sklářské školy budou moci vyzkoušet i tuto techniku. Kromě skleniček, zvonečků, těžítek, váz, mís a jiných skleněných výrobků lze na Sklářském kouzlení pořídit i šperky ze skla: přímo na místě bude možné se podívat (a vyzkoušet si), jak se vyrábí šperky technikou cínování. Vedle sklářského tvoření je připravena také spousta skleněného hraní: cvrnkání skleněnek, dvouhlasé hraní na skleničky a po pohledu do velikého krasohledu s barevnými sklíčky jistě málo kdo odolá nabídce vyrobit si vlastní krasohled. Připravena je také historická světelná laboratoř názorně ukazující, jak a čím se kdy svítilo, a jak různé druhy skla dokáží čarovat se světlem. Chybět nebude ani skleněný poklad: jen je zapotřebí najít ten správný kód k zámku, jež poklad střeží.

Sklářské kouzlení začíná v zámku Kinských ve 14:00 hodin, v 15:00 hodin bude proneseno úvodní slovo ve výstavě nejnovějších prací studentů sklářské školy, kde bude (mimo jiné) představena i kolekce lázeňských pohárků pro lázně Luhačovice. Příjemnou atmosféru akce dokreslí živá hudba a zázemí nedávno vybudované muzejní kavárny.

Vstupné: dospělí 40 Kč/ děti 20 Kč

Koordinátor
Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Sklářské kouzlení 2016".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Kamila Valoušková
Letní dobrodružství v muzeuakceZámek Kinských, Val. Meziříčí1.7.28.8. 2016
Akce / Prázdninová pokladová hra nejen pro děti
Od kamene k soševýstavaKostel sv. Trojice, Val. Meziříčí15.6.28.8. 2016
Výstava / Výstava s interaktivními prvky, věnovaná horninám i hlíně a jejich využití člověkem od dob pravěkých až do současnosti z pohledu archeologa, geologa a historika umění.
Baruchova hračkářská a grafická dílnaakceZámek Kinských, Val. Meziříčí2.3.6. 2016
Akce / Výtvarná dílna, v níž si děti inspirované dílem Jožky Barucha namalují dřevěnou hračku či s využitím techniky linorytu vytvoří iniciálu nebo exlibris.
Jožka Baruch – Valašsko navždyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí2.6.18.9. 2016
Výstava / Komorní výstava grafik, kreseb, bibliofilií a malovaných hraček valašského výtvarníka, jehož výrazný grafický projev můžeme srovnávat s dílem Josefa Lady.
Meziříčská muzejní noc 2016akceZámek Kinských, Val. Meziříčí27.5. 2016
Akce / Zámek Kinských o muzejní noci ovládnou barvy, přijďte si pro zážitek i poučení
Barevný svět – Malířova paleta IIakceZámek Kinských, Val. Meziříčí25.2. 2016
Akce / Výtvarný workshop seznamující přírodními vlastnostmi barev, s možnostmi jejich míchání, technikou pravěké jeskynní malby a poodhalující vliv barev na psychiku člověka.