Muzejní ponocování 2011

Akce | Muzejní ponocování 2011 | 4.červen 2011 v 17.00, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #

Jako každoročně v jarním období v rámci Festivalu muzejních nocí pod záštitou Asociace muzeí a galerií ČR připravilo Muzeum regionu Valašsko tzv. Muzejní ponocování, které proběhne v sobotu 4. června 2011 ve vsetínském zámku a na vsetínské hvězdárně od 17 – 23,30 hodin.

Zatímco na hvězdárně můžete od 17 do 18 hodin navštívit vernisáž výstavy Od Gagarina po raketoplány a pak pozorovat sluneční skvrny na Slunci, v zámeckém parku vám od 18 hodin představí jeho autoři novou stolní společenskou hru Labyront. Vystoupí zde i hudební skupina Camerata, předvedou se šermíři a kejklíři. V 19 hodin budou v zámku slavnostně vyhlášeni a předány ceny vítězům výtvarné soutěže O nejmagičtější Labyront, do které se zapojili žáci několika základních i uměleckých škol na Valašsku. V rámci večera se do zámeckého turnaje v hraní Labyrontu mohou přihlásit i další soutěžící, kteří budou mít chuť vydat se na tajemnou a dobrodružnou cestu do nitra pohádkového labyrintu... Nejlepší z nich se dostanou až do finálního komentovaného souboje ukončeného slavnostním vyhlášením Pána Labyrontu. Překvapením nočních prohlídek zámeckých expozic budou i oživlé magické či bájné postavy spojené s tématem muzejních expozic, které budou klást návštěvníkům záludné otázky. V průběhu celého večera si mohou návštěvníci prohlédnout i další muzejní výstavy, s dětmi sestoupit do zámeckého sklípku do středověké výtvarné dílny či vystoupit na zámeckou věž, v níž si mohou nechat pořídit netradiční pamětní portrét v Magickém fotoateliéru nebo se rozhlédnout po nočním městě z vyhlídkového ochozu. K příjemné atmosféře večerního pobytu ve vsetínském zámku přispěje hudební folková skupina Camerata. Program za příznivého počasí proběhne venku v atriu, za nepříznivého počasí se vše odehraje v Mramorovém sále. V obou případech nebude chybět ani občerstvení. Po ukončení zámeckého programu se mohou zájemci o pozorování časně letní noční oblohy přemístit zpět na hvězdárnu, kde pro ně budou k dispozici vsetínští hvězdáři se svým dalekohledem.

Koordinátor
kurátor-historik (1982-2010) HJ / ukončen pracovní poměr


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Muzejní ponocování 2011".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

kurátor-historik (1982-2010) HJ
Za tajemstvím klášterůvýstavaZámek Vsetín13.11. 201122.4. 2012
Výstava / Výstava o mnišských řádech ve spolupráci s partnerským Vlastivedným múzeem Stará Ľubovňa.
Zázračné pramenyvýstavaZámek Vsetín23.6.23.10. 2011
Výstava / Muzejní výstava lázeňského a upomínkové skla s paralelní výstavou fotografií členů Fotoklubu Vsetín na téma Zázračné prameny
(AB)NORMALIZACEvýstavaZámek Vsetín3.3.1.5. 2011
Výstava / Výstava fotografa – vsetínského rodáka Jindřicha Štreita.
Den krajeakceZámek Vsetín2.10. 2010
Akce / Zlínský kraj slaví letos na podzim 10 let od svého vzniku.
Otevření nových expozic v zámku VsetínakceZámek Vsetín9.9. 2010
Akce / Otevření nových expozic v zámku Vsetín
Ponocování na zámkuakceZámek Vsetín15.30.5. 2010
Akce / Fotografie z akce