Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádky

Výstava vlastní | Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádky | 12.leden8.duben 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Hudební salonek | #
Výstava je doplněna programem pro školy

V ilustracích Magdy Veverkové ožívají skřítci, zvířátka a malí hrdinové příběhů pro děti. Autorčiny pestré poetické obrázky se staly součástí více než čtyř desítek knih a setkat se s nimi můžeme nejen na stránkách knih a učebnic, ale třeba i v nemocnicích a školách anebo si lze vtáhnout idylu autorčina kresebného světa do vlastního interiéru prostřednictvím autorských tapet.

Magda Veverková (rozená Hrnčířová) pochází z Rožnova pod Radhoštěm. Je absolventkou grafického ateliéru doc. ak. mal. Margity Titlové – Ylovsky při FaVU na VUT v Brně a od roku 2004 se věnuje svobodnému výtvarnému povolání. V letech 2005–2007 působila jako odborná asistentka ateliéru ilustrace a grafiky na Fakultě designu a umění Západočeské univerzity v Plzni. V současné době se věnuje především ilustracím a propagační grafice a spolupracuje s předními českými vydavateli (Albatros, Grada, Portál...).

Na výstavě budou představeny jak originální akvarelové malby, které stály na počátku autorčiny ilustrační tvorby, tak ilustrace ke knihám vydaným před několika měsíci. Součástí výstavy je i čtenářský koutek a hravé obrázky pro děti.

K výstavě je připraven lektorský program Malované počteníčko pro předškolní a mladší školní děti a v termínu od 13. do 16. března i tvořivá dílna O ilustracích s Magdou Veverkovou, v níž si děti vyrobí a namalují hravou dekoraci. V pátek 16. března proběhne beseda s autorkou, ve které prozradí, jak vzniká obrázková knížky pro děti.

Vernisáž výstavy proběhne za účasti autorky ve čtvrtek 11. 1. 2018 v 17 hodin, zazpívá dětský sbor Stonožka ze ZUŠ Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí pod vedením Evy Ježíkové.

Kurátor
Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádky".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Kamila Valoušková
Josef Petrák - malíř duchovního interiéruvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí20.6.19.8. 2018
Výstava / Výstava řemesla a díla valašskomeziříčského malíře, který svou tvorbou obohatil 170 moravských chrámů a kaplí.
Meziříčská muzejní noc 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí8.6. 2018
Akce / Tradiční zábavná i poučná akce, při níž se v zámku dají objevit věci nevídané.
To je hlína!akceZámek Kinských, Val. Meziříčí9.11.5. 2018
Akce / **Řemeslné dopoledne k výstavě Cihla, hlína, keramika, v němž si děti zkusí vyrobit cihlu a hliněný reliéf.**
120 let Moravské gobelínové manufakturypřednáškaZámek Vsetín2.5. 2018
Přednáška / Představení nové publikace "Dílo a jeho předobraz" – pásmo přednášek.
Cihla, hlína, keramikavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.4.17.6. 2018
Výstava / Poučná i hravá výstava věnovaná cihle jako stavebnímu materiálu a 180. výročí založení hrachovecké cihelny.
O ilustracích s Magdou VeverkovouakceZámek Kinských, Val. Meziříčí13.16.3. 2018
Akce / Přijďte na tvůrčí dílnu k výstavě Obrázky nejen z pohádky Magdy Veverkové!