Houby neobvyklé, vzácné i chráněné

Výstava převzatá | Houby neobvyklé, vzácné i chráněné | 22.září31.prosinec 2015, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #

Vážení návštěvníci a přátelé mykologie, hub nebo jen milovníci přírody. Navštivte výstavu fotografií hub amatérského mykologa a zapáleného fotografa – Jiřího Nováka z Valašského Meziříčí.

Výstava fotografií Jiřího Nováka s názvem Houby neobvyklé, vzácné i chráněné představuje, jak sám její autor říká – „úlovky bez nože”. K vidění je řada druhů běžných, vzácných a dokonce i chráněných druhů hub, se kterými se můžeme setkat v okolí Valašského Meziříčí. Řada fotografií pochází také z Jižních Čech (Česká Kanada, Dačicko, okolí Javořice a další). Autor svým objektivem zachytil na padesát druhů hub. Mezi zajímavosti patří například choroš voštinový, kozák bílý, hřib borový, kotrč Němcův, liška Friesova, terčovice síťnatá, lošáček černý, hlíva chlupatá a řada dalších druhů.

Několik slov o autorovi
Autor fotografií, pan Jiří Novák, se narodil na Dačicku (okres Jindřichův Hradec) ve východním cípu Jižních Čech. Na Valašsku však žije již déle než 16 let. Fotografování i houbaření jsou mu velkým koníčkem. Jak sám říká „Nejprve jsem sbíral jen druhy běžné, časem však i ty méně obvyklé a nyní se zastavím u kdejaké, jak se na Valašsku lidově říká, „gemby”. Nejen že dané objevy fotografuji. Snažím se je také určit. S tím už ale pokaždé úspěch nemívám. Vždyť jen v České republice roste na několik tisíc druhů hub.”

Pro žáky škol je připraven lektorský program Není houba jako houba.

Kurátor
Mgr. Bohdana Šimčíková / programový pracovník, dokumentátor


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Houby neobvyklé, vzácné i chráněné".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Bohdana Šimčíková
Dortová slavnost 2017akceZámek Kinských, Val. Meziříčí30.5.2.6. 2017
Akce / Oslavte s námi Den dětí!
Čus vydrus!výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí16.5.24.9. 2017
Výstava / Výstava formou vtipného komiksu představuje život vyder a některých dalších obyvatel našich vod.
Kdo má domy mezi stromy?soutěžZámek Kinských, Val. Meziříčí9.12.5. 2017
Soutěž / Přírodovědná soutěž určená pro školní kolektivy
Den Země 2017akceAkce v terénu 20.4. 2017
Akce / Přijďte s námi oslavit Den Země!
Výstava Den Země – 22. dubenvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí4.30.4. 2017
Výstava / Malá výstavka věnovaná Dni Země.
Stromy jako domyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí28.3.2.7. 2017
Výstava / Interaktivní výstava s přírodovědnou tematikou nabídne ukázky přirozeného prostředí, ve kterém žijí někteří savci, obojživelníci, hmyz i houby.