Houby neobvyklé, vzácné i chráněné

Výstava převzatá | Houby neobvyklé, vzácné i chráněné | 22.září31.prosinec 2015, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #

Vážení návštěvníci a přátelé mykologie, hub nebo jen milovníci přírody. Navštivte výstavu fotografií hub amatérského mykologa a zapáleného fotografa – Jiřího Nováka z Valašského Meziříčí.

Výstava fotografií Jiřího Nováka s názvem Houby neobvyklé, vzácné i chráněné představuje, jak sám její autor říká – „úlovky bez nože”. K vidění je řada druhů běžných, vzácných a dokonce i chráněných druhů hub, se kterými se můžeme setkat v okolí Valašského Meziříčí. Řada fotografií pochází také z Jižních Čech (Česká Kanada, Dačicko, okolí Javořice a další). Autor svým objektivem zachytil na padesát druhů hub. Mezi zajímavosti patří například choroš voštinový, kozák bílý, hřib borový, kotrč Němcův, liška Friesova, terčovice síťnatá, lošáček černý, hlíva chlupatá a řada dalších druhů.

Několik slov o autorovi
Autor fotografií, pan Jiří Novák, se narodil na Dačicku (okres Jindřichův Hradec) ve východním cípu Jižních Čech. Na Valašsku však žije již déle než 16 let. Fotografování i houbaření jsou mu velkým koníčkem. Jak sám říká „Nejprve jsem sbíral jen druhy běžné, časem však i ty méně obvyklé a nyní se zastavím u kdejaké, jak se na Valašsku lidově říká, „gemby”. Nejen že dané objevy fotografuji. Snažím se je také určit. S tím už ale pokaždé úspěch nemívám. Vždyť jen v České republice roste na několik tisíc druhů hub.”

Pro žáky škol je připraven lektorský program Není houba jako houba.

Kurátor
Mgr. Bohdana Šimčíková / programový pracovník, dokumentátor


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Houby neobvyklé, vzácné i chráněné".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Bohdana Šimčíková
Pololetní prázdniny v muzeu 2017akceZámek Kinských, Val. Meziříčí3.2. 2017
Akce / Přijďte si užít prázdniny do muzea! Čeká Vás pestrý program plný zajímavostí, her a zábavy.
Zámecký park ve Valašském MeziříčívýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí1.1.12.3. 2017
Výstava / výstava věnovaná zámeckému parku
Adventní časakceZámek Kinských, Val. Meziříčí13.12.22.11. 2016
Akce / V rámci programu se můžete těšit na voňavé pečení, výrobu tradičních vánočních ozdob a povídání o zvycích a tradicích našich předků.
Mikuláš v muzeuakceZámek Kinských, Val. Meziříčí4.12. 2016
Akce / Těšíte se na mikulášskou nadílku? Navštivte v neděli 4. 12. 2016 od 14:00 hodin zámek Kinských ve Valašském Meziříčí.
Výtvarná soutěž Nakresli rally!soutěžZámek Kinských, Val. Meziříčí15.11. 20162.7. 2017
Soutěž / Výtvarná soutěž na téma Nakresli rally!
Determinační setkání České botanické společnostiakceZámek Kinských, Val. Meziříčí5.11. 2016
Akce / Letošní determinační setkání Moravskoslezské pobočky České botanické společnosti bude věnováno rodu vrbovka (Epilobium).