Barevný svět – malířova paleta

Akce | Barevný svět – malířova paleta | 21.leden 2016 v 08.00, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy

Kde se v přírodě berou barvy? Jak vznikne bílé světlo a jak namíchám hnědou barvu? A jak a čím maloval pračlověk své jeskynní barvy? Na odpovědi na tyto otázky (a mnoho dalších) týkajících se barev a jejich využití člověkem si budou moci děti přijít samy prostřednictvím vlastní zkušenosti.

Dílna Barevný svět – malířova paleta nabídne dětem možnost seznámit se s barvou ze čtyř různých úhlů pohledu. Jednak zjistí, co to vlastně barva je, jak ji vidí fyzik a jakým způsobem se projevuje v přírodě. Vyzkouší si, v čem se liší míchání barevných světel od míchání barev na paletě malíře. Dozví se, bez jakých barev se malíř neobejde, za které může naopak ušetřit a taky z čeho se barvy původně vyráběly. Na vlastní oči se přesvědčí o tom, že barvy dokáží šálit naše smysly a jednu takovou optickou lest si sami nakreslí. A aby byl zážitek se společného soužití člověka s barvou kompletní, tak děti dostanou možnost vyzkoušet si autentickými barvami techniku jeskynní malby.

Program dílny Barevný svět – malířova paleta je přizpůsoben věku dětí a navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura, podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezových témat.

Délka programu: 60 minut

Vstupné: MŠ 15 Kč / ZŠ a SŠ 20 Kč; pedagogický doprovod zdarma

Program objednávejte na: 571 611 764, zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

Koordinátor
Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Barevný svět – malířova paleta".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Kamila Valoušková
Letní dobrodružství v muzeuakceZámek Kinských, Val. Meziříčí1.7.28.8. 2016
Akce / Prázdninová pokladová hra nejen pro děti
Od kamene k soševýstavaKostel sv. Trojice, Val. Meziříčí15.6.28.8. 2016
Výstava / Výstava s interaktivními prvky, věnovaná horninám i hlíně a jejich využití člověkem od dob pravěkých až do současnosti z pohledu archeologa, geologa a historika umění.
Baruchova hračkářská a grafická dílnaakceZámek Kinských, Val. Meziříčí2.3.6. 2016
Akce / Výtvarná dílna, v níž si děti inspirované dílem Jožky Barucha namalují dřevěnou hračku či s využitím techniky linorytu vytvoří iniciálu nebo exlibris.
Jožka Baruch – Valašsko navždyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí2.6.18.9. 2016
Výstava / Komorní výstava grafik, kreseb, bibliofilií a malovaných hraček valašského výtvarníka, jehož výrazný grafický projev můžeme srovnávat s dílem Josefa Lady.
Meziříčská muzejní noc 2016akceZámek Kinských, Val. Meziříčí27.5. 2016
Akce / Zámek Kinských o muzejní noci ovládnou barvy, přijďte si pro zážitek i poučení
Barevný svět – Malířova paleta IIakceZámek Kinských, Val. Meziříčí25.2. 2016
Akce / Výtvarný workshop seznamující přírodními vlastnostmi barev, s možnostmi jejich míchání, technikou pravěké jeskynní malby a poodhalující vliv barev na psychiku člověka.