Autíčka z krabiček II.

Výstava vlastní | Autíčka z krabiček II. | 10.červenec26.říjen 2014, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #
Výstava je doplněna programem pro školy

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu hodnotné sbírky více než 1500 kusů modelů autíček od soukromého sběratele, pana Jindřicha Kubíčka. Autíček, kterým se mezi kluky dříve neřeklo jinak než angličáky a prodávaly se v obalech připomínajících sirky – odtud název „Matchbox“. Mimořádná je sbírka už skutečností, že zahrnuje průřez celým obdobím, kdy se modely vyrábějí až do současnosti. Z nejcennějších exponátů jmenujme model kočáru královny Alžběty II. z roku 1953, který se začal vyrábět u příležitosti její korunovace, k vidění však zde jsou i vůbec nejstarší modely autíček, a sice již ze sklonku 30. let 20. století.

Ve spolupráci s partnerskými institucemi a sponzory, kteří akci finančně podpořili, je výstava doplněna o bezpečnost a ekologizaci dopravy, tématiku dopravního průmyslu v regionu i historii automobilového a rally sportu. Záštitu nad výstavou převzal pan místostarosta města Valašské Meziříčí, Mgr. Jiří Pernický.

Vernisáž výstavy se koná dne 10. července 2014 od 17:00 hodin na zámku Kinských, v průběhu výstavy se však můžete těšit na celou řadu doprovodných akcí, například na soutěž o projížďku rally vozem! V sobotu 9. srpna se dále můžete těšit na zábavné odpoledne s hasiči, které o tři týdny později v okolí zámku vystřídají rally vozy včetně jistě největších lákadel, a sice továrních speciálů kopřivnické Tatry, známých ze snad nejprestižnější soutěže Rally Paříž – Dakar. Touto akcí se rozloučíme s prázdninami, ale děti nemusí zoufat; právě pro ně totiž ve dnech 7., 8., 14. a 15. října proběhnou Dny s Policíí ČR a BESIPem,na kterých si přijdou na své děti i dospělí.

A co říct na závěr? Přijďte se k nám podívat a ponořit se zpět do dětství...

V rámci 11. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Babí léto připravilo muzeum pro návštěvníky v sobotu 13. 9. 2014 zvýhodněné vstupné 20 Kč na výstavu Autíčka z krabiček.

O výstavě se můžete také dočíst zde:

www.sematam.cz/kalendar-akci/zamek-kinskych-je-plny-anglicaku/12662

kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Zamek-Kinskych-je-plny-anglicaku.aspx

Kurátor
Mgr. Ivana Ostřanská / kurátor - historik, knihovník


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Autíčka z krabiček II.".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Ivana Ostřanská
Háčkované dějinyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí19.1.7.5. 2017
Výstava / Dějinami významných okamžiků naší historie nás provedou háčkované figurky známých historických osobností.
Ježíškova vánoční dílnaakceAkce v terénu 17.12. 2016
Akce / Vánoční tvoření na náměstí pro širokou veřejnost
Mikuláš v muzeuakceZámek Kinských, Val. Meziříčí4.12. 2016
Akce / Těšíte se na mikulášskou nadílku? Navštivte v neděli 4. 12. 2016 od 14:00 hodin zámek Kinských ve Valašském Meziříčí.
České tradicevýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí29.11. 20168.1. 2017
Výstava / Vánoční výstava, letos s tematickými háčkovanými výjevy z českých tradic a zvykosloví.
Uspávání broučků 2016akceKostel sv. Trojice, Val. Meziříčí21.10. 2016
Akce / Uložte s námi přírodu k zimnímu spánku. Děti se mohou těšit na pestrý program.
Za starodávnými řemeslyakceKelč25.26.6. 2016
Akce /  V rámci oblíbených Kelečských slavností se můžete opět těšit na zábavné putování Kelčí.