Autíčka z krabiček II.

Výstava vlastní | Autíčka z krabiček II. | 10.červenec26.říjen 2014, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #
Výstava je doplněna programem pro školy

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu hodnotné sbírky více než 1500 kusů modelů autíček od soukromého sběratele, pana Jindřicha Kubíčka. Autíček, kterým se mezi kluky dříve neřeklo jinak než angličáky a prodávaly se v obalech připomínajících sirky – odtud název „Matchbox“. Mimořádná je sbírka už skutečností, že zahrnuje průřez celým obdobím, kdy se modely vyrábějí až do současnosti. Z nejcennějších exponátů jmenujme model kočáru královny Alžběty II. z roku 1953, který se začal vyrábět u příležitosti její korunovace, k vidění však zde jsou i vůbec nejstarší modely autíček, a sice již ze sklonku 30. let 20. století.

Ve spolupráci s partnerskými institucemi a sponzory, kteří akci finančně podpořili, je výstava doplněna o bezpečnost a ekologizaci dopravy, tématiku dopravního průmyslu v regionu i historii automobilového a rally sportu. Záštitu nad výstavou převzal pan místostarosta města Valašské Meziříčí, Mgr. Jiří Pernický.

Vernisáž výstavy se koná dne 10. července 2014 od 17:00 hodin na zámku Kinských, v průběhu výstavy se však můžete těšit na celou řadu doprovodných akcí, například na soutěž o projížďku rally vozem! V sobotu 9. srpna se dále můžete těšit na zábavné odpoledne s hasiči, které o tři týdny později v okolí zámku vystřídají rally vozy včetně jistě největších lákadel, a sice továrních speciálů kopřivnické Tatry, známých ze snad nejprestižnější soutěže Rally Paříž – Dakar. Touto akcí se rozloučíme s prázdninami, ale děti nemusí zoufat; právě pro ně totiž ve dnech 7., 8., 14. a 15. října proběhnou Dny s Policíí ČR a BESIPem,na kterých si přijdou na své děti i dospělí.

A co říct na závěr? Přijďte se k nám podívat a ponořit se zpět do dětství...

V rámci 11. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Babí léto připravilo muzeum pro návštěvníky v sobotu 13. 9. 2014 zvýhodněné vstupné 20 Kč na výstavu Autíčka z krabiček.

O výstavě se můžete také dočíst zde:

www.sematam.cz/kalendar-akci/zamek-kinskych-je-plny-anglicaku/12662

kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Zamek-Kinskych-je-plny-anglicaku.aspx

Kurátor
Mgr. Ivana Spitzer Ostřanská / kurátor - historik, knihovník


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Autíčka z krabiček II.".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Ivana Spitzer Ostřanská
Panenky ze všech koutů světavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí8.5.26.8. 2018
Výstava / Hravá i poučná výstava přibližující ucelenou a dlouhá léta budovanou sbírku historických panenek, zapůjčenou od soukromé sběratelky. Sbírka je mimořádná svou uceleností a časovým i teritoriálním rozsahem.
Velikonoce v muzeu 2018výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí6.3.8.4. 2018
Výstava / Přijďte se podívat na tradiční velikonoční výstavu v muzeu!
Městečko mých vzpomínek aneb Plkačky Leopolda ChristaakceZámek Kinských, Val. Meziříčí23.1. 2018
Akce / Slavnostní křest očekáváné knihy.
Betlémy regionálních tvůrců 2017výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí26.11. 20177.1. 2018
Výstava / Tradiční vánoční výstava, která představí betlémy místních regionálních tvůrců.
Než přiletí čáp. Historické kočárky z let 1880–1980výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí13.7.15.10. 2017
Výstava / Výstava historických dětských a loutkových kočárků z let 1880–1980
Velikonoce v muzeu výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí28.3.23.4. 2017
Výstava / Tradiční velikonoční výstava