Velký úspěch slaví letos prázdninová hra Muzea regionu Valašsko nazvaná Letní dobrodružství v muzeu. Děti i dospělí při návštěvě zámku Vsetín, zámku Lešná u Valašského Meziříčí a Hvězdárny Vsetín pátrají po pokladu. Odnést si mohou zajímavou odměnu i skvělý zážitek pro celou rodinu.

Jedná se o klasickou pátrací hru, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, jež vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Užijete si zábavu a zároveň se dozvíte zajímavosti z míst, která navštívíte. Oproti loňskému premiérovému ročníku se změnilo zadání jednotlivých úkolů, trasy i podoba pokladů. Ty mají v každém objektu jinou podobu, kterou si organizátoři nechávají jako překvapení. „Můžeme jen prozradit, že pokud najdete poklady ve všech třech objektech, získáte jako bonus krásný přívěšek v podobě broušeného diamantu,“ uvedla koordinátorka akce Kamila Valoušková.

V zámku Lešná u Valašského Meziříčí (otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hod.) vás pátrací hra provede historickými komnatami, výstavními prostory i zdejším anglickým parkem. Na vsetínském zámku (otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hod.) hledači pokladů projdou výstavami, expozicemi a dalšími návštěvnickými prostory, včetně rytířské herny, Akvária řeky Bečvy se živými rybkami či vyhlídky z 60 metrů vysoké věže.

Hvězdárna Vsetín (otevřeno v pracovní dny od 9 do 15 hod.) připravila úkoly s astronomickou tématikou. Při jejich plnění se dostanete i do kopule s dalekohledy a venku se seznámíte s letošními novinkami – unikátním modelem Sluneční soustavy a interaktivními slunečními hodinami. Při vhodných podmínkách probíhá i pozorování Slunce.

Za účast ve hře zaplatíte při návštěvě prvního objektu navíc 20 Kč k běžné vstupence, v ostatních už budete pátrat zdarma. Hrací list dostanete vždy na místě a pak už stačí jen důvtip, bystré oko a tužka. „Najít poklad určitě nějakou dobu potrvá, doporučujeme proto přijít nejpozději hodinu před zavírací dobou daného objektu,“ doplnila Valoušková.

Letní dobrodružství v muzeu ocenila i Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje, který je zřizovatelem Muzea regionu Valašsko. „Je to skvělý nápad, jak přilákat do muzea i děti. Při návštěvě se skvěle zabaví a přitom i trochu nevědomky čerpají vědomosti, které by je jinak třeba vůbec nezajímaly,“ pochválila muzejníky Fišerová.

Podrobnosti ke hře i aktuální nabídce jednotlivých objektů Muzea regionu Valašsko najdete na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.