V září letošního roku dokončilo Muzeum regionu Valašsko, p. o. ve spolupráci s Domem kultury v Čadci projekt Interaktivní naučná stezka aneb Velký život malých živočichů. Jeho cílem bylo zatraktivnit areál kostela Nejsvětější Trojice a jeho okolí prostřednictvím instalace interaktivní naučné stezky (dále jen NS). Součástí projektu bylo i několik dalších aktivit, z nichž poslední, workshop pro děti, se uskutečnila 27. září 2022.

Na tři desítky dětí ze ZŠ v Čadci se zúčastnily celodenního workshopu, který byl zahájen vzdělávacím obsahem v areálu kostela. Vzhledem k nepříznivému počasí byly badatelské aktivity přesunuty do interiéru kostela Nejsvětější Trojice, kde program pokračoval edukačním programem založeném na zajímavostech ze života hmyzu. Dále se účastníci po NS přesunuli do areálu hřiště na Vodní ulici, který je prostřednictvím NS propojen s areálem kostela. Vzhledem k nepříznivému počasí byla závěrečná část workshopu realizována v dalším objektu Muzea regionu Valašsko, v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Součástí projektu je také vydání brožury věnující se historii včelařství na Valašsku a v Kysucích.

„Interaktivní naučná stezka aneb Velký život malých živočichů“, kód projektu CZ/FMP/6c/06/086, je spolufinancovaný Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014–2020.