Plánujete, jak nejlépe strávit volné dny mezi nadcházejícími svátky? Můžete třeba vyrazit s rodinou a přáteli do muzea na zámek Vsetín. Čekají vás krásné vánoční výstavy, rozsáhlá expozice o Valašsku, nová rytířská herna v Templářském sklípku či kouzelný výhled ze zámecké věže.

Zámek Vsetín bude „o svátcích“ uzavřen pouze od 23. do 26. prosince a v pondělí 30. prosince. Během ostatních dnů, včetně Silvestra i Nového roku, bude otevřeno v běžném režimu, tedy od 9 do 17 hodin.

Návštěvníci si mohou vybrat z trojice následujících výstav: Perníčky (více ZDE) – historie perníku a perníkářského řemesla nejen na Valašsku. K vidění jsou starodávné formy i současně výtvory cukrářek z regionu a studentek vsetínské SOŠ Josefa Sousedíka. Jan Frydrych: Skleněné objekty (více ZDE) – prohlédněte si objekty z broušeného optického skla od světově uznávaného mistra Jana Frydrycha, jehož práce vlastní přední světové galerie i známé osobnosti jako manželé Clintonovi nebo zpěvák Elton John. Skleněné Vánoce (více ZDE) – současné i historické baňky z Irisy, díla sklářského umělce Josefa Divína a jeho studentů ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Val.  Meziříčí.

Projít si můžete rovněž stálé expozice Živá paměť regionu, Galerie majitelů, Templářský sklípek s novou rytířskou hernou (více ZDE), Příroda hrou či Bankovky z celého světa. Otevřena bude i vyhlídka v zámecké věži, odkud máte jako na dlani celé město i okolní kopečky.