Tradiční festival netradičních zážitků s názvem Vsetínská noc proběhne v pátek 26. května v ulicích Vsetína. Účastníky čeká večerní putování městem s návštěvou známých i běžně nepřístupných míst a bohatým doprovodným programem. Až na pár výjimek je vstup zdarma.

Do 7. ročníku happeningu, který se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí, se spolu s hlavním organizátorem Muzeem regionu Valašsko zapojuje i Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.

Pro účastníky je letos připraveno 11 zastávek, na kterých si užijí kulturní vystoupení, filmy, prohlídky, hry a další zábavu pro děti i dospělé. Akce oficiálně probíhá od 17 do 23 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí určenou svou vlastní otevírací dobu a nabídku pro návštěvníky. „Stejně jako v loňském roce se budou účastníci pohybovat mezi jednotlivými stanovišti po vlastní ose. Mapa, soutěžní kartička a programový leták budou k vyzvednutí v době konání akce v kině, knihovně, základní umělecké škole, na zámku a strojní průmyslovce. Již po získání tří razítek si můžete na kterémkoliv stanovišti vyzvednout malou odměnu,“ uvedla koordinátoka akce Olga Méhešová a na závěr dodala: „Tímto bych chtěla všechny co nejsrdečněji pozvat. Přijďte si s námi užít příjemné večerní putování městem. Letošní program napříč institucemi slibuje zajímavé zážitky pro celou rodinu, těšíme se na shledanou.“

Další podrobnosti a kompletní programa najdete ZDE