Do nově zrekonstruovaného kostela sv. Trojice se po roční pauze vrací tradiční předvánoční dvojkoncert České mše vánoční od Jana Jakuba Ryby. Uskuteční se v pátek 20. prosince od 17 a 19 hodin.

Památkově chráněný objekt z druhé poloviny 16. století, patřící pod správu Muzea regionu Valašsko, byl od loňského února uzavřen z důvodu rozsáhlé opravy. Ta skončila letos v říjnu a Česká mše vánoční bude první oficiální akcí po znovuotevření kostela. Muzeum koncert organizuje tradičně ve spolupráci s ženským pěveckým sborem Hedvika. Spolu s ním vystoupí i soubory Beseda, ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž a další hosté. Dirigentské taktovky se chopí Viktor Kozánek. „Čeká nás opět úžasný hudební zážitek v jedinečném prostředí kostela, okořeněný jedinečnou atmosférou blížících se Vánoc. Všechny vás co nejsrdečněji zveme,“ pozvala jedna z organizátorek akce Bohdana Melichaříková.

Vstupné je 120 Kč na osobu. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu doporučujeme koupit lístky v předprodeji. Ten probíhá od 5. prosince v meziříčském turistickém informačním centru na ulici Komenského.

Více o akci ZDE