Oblíbená akce Muzea regionu Valašsko s názvem Uspávání broučků proběhne v pátek 7. října od 17 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Čeká vás kreativní zábava, divadlo i závěrečný průvod s rozzářenými lampiony.
Uspávání broučků se do Lešné vrací po dvouleté pauze. V roce 2020 mu vystavila stopku epidemie koronaviru a loni se nemohlo uskutečnit z důvodu havarijního stavu stromů v parku. Letos to vypadá, že oblíbenou akci pro rodiny s dětmi už nemůže zastavit nic jiného, než silný déšť. „Pokud si nebudete jisti, doporučujeme navštívit náš Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde bude informace, jestli se akce koná či ne. My ale pevně doufáme, že nám počasí bude přát a my si konečně opět po delší pauze užijeme krásný pohádkový podvečer,“ věří jedna z kurátorek akce Květa Zemanová.
Program zahájí v 17.30 hod. výtvarné tvoření, v 19 hod. přijde na řadu pohádka Příběh včelích medvídků v podání divadla CHAOS z Val. Bystřice a od 19.30 hod. ukázka odchytu nočník motýlů. „Tečku za celou akcí udělá ve 20 hodin tradiční světýlkový průvod klikatými pěšinami zámeckého parku, ve kterém uložíme broučky k zimnímu spánku. Lampiony si prosím doneste s sebou,“ doplnila Zemanová. Vstupné je jako obvykle symbolické. Dospělí zaplatí 60 Kč, děti od 6 do 15 let polovinu a do 6 let je vstup zdarma. Další podobnosti najdete ZDE
Kdo Uspávání broučků v Lešné nestihne, nemusí zoufat. V pátek 21. října pořádá Muzeum regionu Valašsko akci se stejným názvem i v nově revitalizovaném parku u kostela sv. Trojice ve Valašském Meziříčí. Akce začíná v 17 hodin, součástí programu bude také představení nové naučné stezky o životě hmyzu.