Vystoupení historických šermířů, ukázky dobové kuchyně, hudební vystoupení, velká ohňová show i spoustu zábavných aktivit pro celou rodinu a výborný guláš od vyhlášeného šéfkuchaře Tomáš Kapouna. To vše a mnohé další chystá Muzeum regionu Valašsko v rámci tradičních Templářských slavností, které proběhnou v sobotu 12. srpna na zámku a hvězdárně Vsetín.

Největší akce v kalendáři Muzea regionu Valašsko odkazuje na dávnou přítomnost rytířského řádu templářů v našem regionu a jeho spojitost s počátky města Vsetína. „Templáři zde působili krátkou dobu, ale výrazně se podíleli na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Ostatně i první písemná zmínka o Vsetíně pochází z templářské listiny vydané v roce 1308,“ vysvětlil historik Muzea regionu Valašsko a kurátor slavností Pavel Mašláň.

Akce, na kterou přijíždějí davy lidí z širokého okolí, i letos sází na osvědčenou programovou osu. Prostranství před zámkem Vsetín se promění na malé středověké ležení s dobovým jarmarkem a vystoupeními šermířů, kejklířů či hudebníků. „Chybět nebudou ukázky středověkých řemesel a kuchyně, rytířské trenažéry pro děti, či jízda na koni a střelba z luku,“ nastínil Mašláň s tím, že část programu se bude jako obvykle odehrávat i v areálu nedaleké hvězdárny

Připraveno bude také bohaté občerstvení, včetně tradičního guláše, který pro Vás stejně jako loni uvaří šéfkuchař Tomáš Kapoun, který má bohaté zkušenosti ze špičkových restaurací u nás i v zahraničí, a při svém pobytu v Anglii dokonce vařil pro královskou rodinu.

Další podrobnosti budete postupně nacházet ZDE