Rytířské souboje, dobovou hudbu, spoustu aktivit pro celou rodinu i výtečný zvěřinový guláš mistra Karla Jurčíka. To vše a mnohé další nabídne jubilejní 10. ročník oblíbených Templářských slavností, který proběhne v sobotu 15. srpna na vsetínském zámku a hvězdárně.

Templáři spravovali vsetínské panství na přelomu 13. a 14. století a měli velký podíl na rozvoji oblasti. Z období jejich panování také pochází vůbec první písemná zmínka o existenci Vsetína.

Muzeum regionu Valašsko se jim rozhodlo vzdát hold středověkou slavností, která letos slaví už své 10. narozeniny. Za dobu své existence si získala mezi lidmi velkou oblibu a na zámek i hvězdárnu pravidelně láká spousty návštěvníku z celého regionu.

Jubilejní ročník proběhne v sobotu 15. srpna od 14:00 do 21:00 hodin. Příchozí se mohou těšit na vystoupení šermířských skupin Valmont, Marcus M a Velenští zbrojnoši, dobovou hudbu Calata či kejklířskou show formace Kašpaři. „Nebudou chybět ukázky středověké kuchyně a dávných řemesel. I letos dorazí ranhojič a lidé nepřijdou ani o oblíbené létající dravce. Pro děti budou připraveny rytířské trenažéry, střelba z luku a spousta další zábavy,“ doplnil kurátor akce Pavel Mašláň z Muzea regionu Valašsko.

O chuťové buňky příchozích se stejně jako loni postará vyhlášený mistr guláše Karel Jurčík, připravena bude i spousta dalších dobrot k jídlu a pití. Vstupné je vskutku symbolické (plné 50 Kč, snížené 30 Kč), kdo navíc dorazí ve středověkém kostýmu, může na akci úplně zdarma.

Více ZDE