Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi za zábavou a poznáním, ale nechcete je trápit rouškami? V tom případě zkuste některou z akcí pod širým nebem, které pro vás připravují v následujících dnech a týdnech pobočky Muzea regionu Valašsko. Upozorňujeme, že program může být v souvislosti s aktuální epidemiologické situaci změněn či zrušen. Doporučujeme proto sledovat stránky www.muzeumvalassko.cz.

Kamčatka pod širým nebem

Ve středu 23. září od 19 hod. můžete zajít do „letního kina“ na vsetínské hvězdárně, kde vás čeká zajímavé povídání cestovatele Honzy Husáka o výpravě na Kamčatku. Na velkém platně si budete moci vychutnat krásné záběry z nespoutané divočiny, v níž se potulují tisíce medvědů, řeky jsou plné lososů a nad krajinou se vypínají kužely 160 sopek. Organizátoři doporučují vzít si sebou podložku na sezení a deku na přikrytí. V případě deště bude program přesunut do vnitřních prostor.

Výstava na stromech

Také letos se uskuteční v parku před zámkem Vsetín výstavnický happening na podporu důstojné práce s názvem Výstava na stromech. Slavnostní zahájení je plánováno na sobotu 3. října od 15:00 hodin. Jeho součástí bude i sázení žlutých narcisů, jako symbolu připomínky obětí holocaustu. Výstava potrvá do neděle 11. října.

Uspávání broučků

Netradičně už v sobotu 10. října se letos uskuteční oblíbené Uspávání broučků (viz foto) na zámku Lešná u Val. Meziříčí. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na zámecký kvíz, divadelní představení souboru CHAOS, poznávání motýlu i tradiční tečku v podobě večerní procházky parkem se zářícími lampiony.

Festival ptactva

Spojit příjemnou procházku s poznáním života opeřenců kolem nás mohou účastníci dvojice Festivalů ptactva. První proběhne v sobotu 10. října na trase ze Lhotky nad Bečvou k Choryňskému rybníku. Sraz je v 8.45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce. V neděli 11. října se stejnojmenná akce uskuteční také na Vsetíně. Účastníci se sejdou v 8:00 hodin u vchodu do Panské zahrady. Pro případ silného deště je připravena i „mokrá varianta“ na vsetínském zámku.