Sokolnická show, ukázky lovecké kynologie, vystoupení trubačů či soutěžní stezka pro děti. To a mnohé další bylo na programu akce Lovu zdar!, která uplynulou sobotu symbolicky zahájila hlavní výstavu sezony na zámku Lešná u Val. Meziříčí nazvanou Myslivost – minulost a současnost.

Odpolední setkání příznivců cechu sv. Huberta přilákalo bezmála pět stovek návštěvníků z širokého okolí. Muzeum regionu Valašsko, pod jehož správu lešenský zámek spadá, pro ně ve spolupráci s místním mysliveckým spolkem Háj namíchalo pestré menu, ve kterém si to své našli dospělí i děti. Byly na něm ukázky práce s dravými ptáky a loveckými psy, vábení zvěře, výstavka trofejí, koncert trubačů, hudební vystoupení, myslivecká edukace, soutěžní stezka nebo setkání s fotografem Robertem Hlavicou, jehož snímky jsou k vidění uvnitř zámku na výstavě Myslivost – minulost a současnost. Příchozí si mohli pochutnat na výborném guláši a dalších dobrotách k jídlu i pití. Řada návštěvníků rovněž využila možnost zajít si na komentovanou prohlídku historických interiérů nebo procházku parkem, který je stále plný nádherných květů.

Celou akci provázela pohodová přátelská atmosféra a soudě dle reakcí lidí, většina odcházela domů spokojena. „Děkujeme návštěvníkům za to, že přišli a strávili tu spolu s námi příjemné odpoledne. Velký díky zaslouží také všichni ti, kteří se podíleli na přípravách a zdárném průběhu akce,“ vzkázala prostřednictvím Valašského deníku hlavní organizátorka Mgr. Květoslava Zemanová a ještě dodala: „Ráda bych využila příležitosti a pozvala k návštěvě výstavy Myslivost – minulost a současnost, která potrvá na zámku Lešná do 27. října letošního roku. Návštěvníci se seznámí s některými dnes již téměř zapomenutými způsoby honů a lovu zvěře, zajímavostmi z oblasti pytláctví, sokolnictvím i zvěří dnešní krajiny. K vidění jsou i naprosto raritní trofeje srnců.“

Pokud na zámek Lešná u Val. Meziříčí dorazíte o prázdninách, čeká na vaše ratolesti zajímavé zpestření. V rámci Zámeckého letního dobrodružství budou moci pátrat v historických komnatách a parku po ukrytém pokladu. „Hrací list získáte na recepci. Poklad bude přístupný denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Cena hry je 10 Kč k platné vstupence,“ uvedla historička umění Muzea regionu Valašsko Mgr. Kamila Valoušková, jež má koordinaci hry na starosti. Další foto a video najdete ZDE.