Komentované prohlídky zámeckého parku, květinová aranžmá v historických interiérech, prodej okrasných rostlin, hudební vystoupení i zábavné aktivity pro děti. To vše a mnohé další nabídne oblíbená Květinová slavnost, která proběhne v sobotu 20. května od 13 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Jeden z nejcennějších zámeckých parků na Moravě začíná pomalu rozkvétat do své obvyklé jarní krásy a to je vždy neklamné znamení, že v Lešné u Valašského Meziříčí proběhne co nevidět oblíbená slavnost květin.

Muzeum regionu Valašsko připravuje tradiční komentované prohlídky, jež v sobě skrývají příjemnou procházku i zajímavé povídání o zdejší vzácné flóře a historii parku. Účastníci akce si budou moci projít také historické interiéry zámku, jež budou vyzdobeny krásnými květinovými vazbami. Těšit se můžete také na hudební a taneční vystoupení žáků, pedagogů a absolventů ZUŠ Alfréda Radoka. Chybět nebude prodej okrasných rostlin a jarních dekorací či občerstvení. Na děti čekají zábavné aktivity v parku.

To vše dává dohromady skvělý tip na sobotní výlet nejen pro rodiny s dětmi. „Květinová slavnost patří k nejnavštěvovanějším akcím zámku Lešná u Valašského Meziříčí a já pevně věřím, že tomu tak bude i letos. V programu si najdou to své dospělí i děti, takže k nám tímto všechny co nejsrdečněji zvu. Přijďte si užít příjemné odpoledne a třeba také načerpat trochu té jarní květinové inspirace,“ vzkázala kurátorka akce Eva Friedelová.

Další podrobnosti najdete ZDE