Vánoční svátky jsou za dveřmi a s nimi i čas návštěv, procházek či výletů za zajímavostmi v okolí. K často vyhledávaným cílům patří i pobočky Muzea regionu Valašsko. Pokud se do nich chystáte, přinášíme Vám jejich otevírací dobu v období mezi svátky.

Zámek Kinských Val. Meziříčí bude mít zavřeno od soboty 24. do pondělí 26. prosince a pak od neděle 1. do pondělí 2. ledna. V ostatních dnech můžete přijít vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Návštěvníci mají jednu z posledních možností prohlédnout si výstavu Někdo to rád sušené, jež získala ocenění v kategorii Výstava roku na národní soutěži Gloria Musaealis. Sonda do historie tradičního sušení na Valašsku je k vidění v rámci jednoho tematického celku s výstavou Po kalíšku dáme o historii nápojové skla z Val. Meziříčí. Obě probíhají do 8. ledna 2023. Další zajímavá výstava nese název Zkamenělá moře Valašska a nabízí úžasné exponáty miliony let starých zkamenělin nalezených na území Valašska. Hlavním tahákem zámku Kinských je nová multimediální expozice Člověk v krajině, krajina v lidech, která za pomocí moderních technologií přibližuje vývoj vztahu člověka a okolní přírody od pravěku po současnost. V zámku najdete i dětské herny, prostory pro maminky s miminky a třeba i stylovou zámeckou kavárnu. Bezbariérovost objektu zajišťuje výtah.

Totožnou otevírací dobu a čas bude mít v tomto období i zámek Vsetín. Ten láká návštěvníky na rozsáhlou stálou expozici o Valašsku, zámeckou věž s přírodovědnou expozicí a úžasnou vyhlídkou či Templářský sklípek s rytířskou hernou. Navštívit můžete i velkou výstavu o lese s názvem Jak se do lesa volá či výstavu fotografií zimních lidových zvyků udržovaných na Valašsku nazvanou Od adventu po fašanky.

Mezi svátky můžete vyrazit i na Hvězdárnu Vsetín. Otevírací den je ve středu od 9:00 do 15:00 hodin. Zájemci sem mohou podívat do pozorovací kopule s velkými dalekohledy i dalších prostor hvězdárny. Prohlídkový okruh Vás zavede i do venkovního areálu, kde se nachází měřící přístroje Českého hydrometeorologického ústavu či zajímavé atrakce jako Interaktivní sluneční hodiny a model Sluneční soustavy.

Zbývající dva objekty Muzea regionu Valašsko Zámek Lešná u Valašského Meziříčí a kostel sv. Trojice mají momentálně zavřeno a navštívit je budete moci znovu až na jaře 2023. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.