Už jen do konce června mají zájemci možnost zasílat své snímky do 5. ročníku soutěže pro amatérské fotografy Valašsko – můj domov. Na nejlepší autory čekají zajímavé ceny a možnost prezentovat svou práci v rámci společné výstavy, která proběhne na vsetínském zámku.

Soutěž vyhlašuje Muzeum regionu Valašsko. Vypsány jsou dvě věkové kategorie – děti do 15 let a dospělí a mládež nad 15 let. Fotit můžete na téma Příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz, atd.) nebo Lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky či tradice). „Snímky ale musí pocházet výhradně z Valašska,“ upozornil hlavní organizátor soutěže Pavel Mašláň.

Uzávěrka je 30. června. Fotografie posílejte buďto v elektronické podobě na e-mail maslan@muzeumvalassko.cz (minimální velikost souboru je 1.5 MB) nebo vytištěné ve formátu A3 na adresu Muzeum regionu Valašsko, Horní náměstí 2, Vsetín 755 01 (poznámka Fotosoutěž). „Nezapomeňte připojit svoji adresu, věk, název snímku a místo, kde byl pořízen. Jeden autor může soutěžit maximálně s pěti fotografiemi,“ doplnil Mašláň.

Soutěžní snímky zhodnotí odborná porota a vybere tři nejlepší z každé kategorie, jejich autoři obdrží zajímavé ceny. „Nejzdařilejší fotografie budou prezentovány v rámci výstavy Valašsko – můj domov, která proběhne od 7. srpna do 1. listopadu na vsetínském zámku. Více na www.muzeumvalassko.cz.