Spojení příjemné procházky s poznáním života ptáků kolem nás nabízí tradiční Festivaly ptactva s Muzeem regionu Valašsko. V sobotu 1. října se můžete vydat se zoologem Zdeňkem Tyllerem (na snímku) k Choryňským rybníkům, v neděli 2. října do Panské zahrady v centru Vsetína.

Akce je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International. Za pozorováním ptáků se v rámci ní vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě.

Muzeum regionu Valašsko pořádá setkání na dvou tradičních místech. V sobotu 1. října se účastníci vydají na procházku z vlakového nádraží ve Lhotce n. B. (sraz 8.45 hod., vlak z Val. Meziříčí vyjíždí 8.30 hod.) k Choryňským rybníkům. „Cestou i na místě se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie, životních strategií ptáků či odchytu a kroužkování ptáků,“ sdělil kurátor akce Zdeněk Tyller. Pozor, za trvalého deště se akce nekoná.

V neděli 2. října proběhne Festival ptactva na Vsetíně. Sraz je tradičně v 8 hod. u vstupu do Panské zahrady ze strany od náměstí Svobody. „Během vycházky si povíme zajímavosti o životě pozorovaných ptáků. Podle zájmu účastníků se můžeme projít i podél řeky Bečvy a nakonec k zámku,“ uvedl Tyller. V tomto případě je připravena i „mokrá varianta“, kdy by byl sraz v 8 hod. na zámku Vsetín. „Do obou akcí může silně promluvit počasí a občas je těžké odhadnout, jestli se akce koná nebo ne. Pokud si nebudete jisti, volejte na tel. 775 284 222,“ doplnil na závěr Tyller.